• 2019-08-18 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

Monza - Zdeněk Šmarda ( 1 )

Nazdar všici! Je to tu! Dlouho očekávaná premiéra na 10km okruhu v Monze! Té s tím legendárním oválem! S těma starýma kárama! Závod, kterého jsem se obával, ale na který jsem se samozřejmě i těšil! Co více? Nevím... Po 20ti minutách už sem si to jen užíval! Tu pecku! Tu strategii. No, ale pojďme na to postupně!

TRÉNINK: Ten byl velice zajimavý a výživný. Ve středu večer zahořela GTX 670 a trénink skončil... Akce zahraňte Willyho vyústila v to, že v nakonec trénink v sobotu i start závodu proběhl se sníženými detaily a bez streamu na GTX 650 Ti.

KVALIFIKACE: Zkažená kvalifikace, ale i tak druhá řada, čtvrté místo. Měl jsem radost a obavy ze startu :-D  

ZÁVOD: To se potvrdilo - krásná skupinka, nakonec udělal zásadní chybu Michal a vypadl z boje o titul. Sice se vrátil na trať a topil - dával nám 5 sekund na kolo, ale my s Kubem jeli taktiku spolu a šetřili palivo na konec závodu. Ze začátku vedl Kuba a já jej tlačil, pak jsme se vyměnili a vepředu jsem jel já a tlačil mě Kuba. Kuba tím získával hodně paliva, mohl si to dovolit, měl jsem z toho obavy, ale o to více jsem snižoval boost a po zastávce v boxech jsem dlouho jel na 1, kdy jsem na něj čekal a pak jsem skákal mezi 4 - 5 a když jsem Kubovi ujel v zatáčkách, kde mu to už moc nejelo, tak jsem se vracel k 1. Nevěděl jsem jak na tom s palivem na maximální - 15tý boost jsem, tak po tom, co najednou Kuba vystřelil a já ho rychle chytal na maximální boost, jsem musel vždy po jeho předjetí, nebo zase v jeho závěsu boost snižovat, abych měl jistotu dvou posledních kol naplno. Klukům jsme najednou začali dávat 10 sekund na kolo a letěli jak splašení dopředu. Bylo to tvrdé, těsné, čestné, super! Stále jsem ovšem semtam šetřil boost, nikdy nevíte, v posledním kole jsem byl první a dal maximální boost a doufal, že už další kolo nepojedeme - pokud ano - prohraju. Neměl jsem palivo. Kuba si mě chystal do poslední klopénky, ale ztratil odvahu podemnou a já jsem vyhrál s velice těsným rozdílem! Jak závod, tak titul! Po roce. Mám radost - logicky, už tolik nejezdím :)

Timto Kubovi děkuji, za super závod, krásné vyčkávání, taktizování, sprint, pecka! Těším se na další takové série, kdy si opět s vámi zazávodím i já - teď, už mě čeká opět cesta zpět za mikrofón :)

Díky všem, co jste sérii - ať už WEC Classics, nebo VLN Series, odjeli - a zvlášť ty, kteří ji odjeli celou a těším se s vámi zase někdy příště!

Komentáře   

# Odp.: Monza - Zdeněk Šmarda ( 1 )Michal Sedláček 2018-02-10 07:36
Jakej titul? :D Vždyt jsem měl před posledním závodem 0 bodů :D
# Odp.: Monza - Zdeněk Šmarda ( 1 )Zdeněk Šmarda 2018-02-10 14:37
Sem ti je chtěl vrátit :-D Aby byla zábava... ale...
# Odp.: Monza - Zdeněk Šmarda ( 1 )Jakub Rojek 2018-02-10 16:21
Prý ztratil odvahu... :D Odvahu jsem neztratil, jinak bych to tam nepustil. Ale nebylo možné to auto udržet. Kdybych držel plyn tak bych šel do smyku a závod bych nedojel. V horším případě bych tě vzal sebou. Takže jsem raději poslechl rozum. Ale odvahu jsem neztratil! :P

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak