• 2019-08-18 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

Suzuka - Tomáš Matoušek ( 3 )

Zdravím všechny z mokré Suzuky. Díky nízké účasti deseti aut zbylo místo na bedně i na mě, ale popořádku...


Trénink - Oproti jiným závodům jsem tomu moc nedal, ale přeci jenom je už konec sezóny a s autem jsme už jakž takž kamarádi. 


Kvalifikace - Jelikož dva největší favoriti kvaldu sabotovali, tak jsem měl reálnou šanci zaútočit na první řadu. Bohužel, i když jsem byl s konečným časem spokojen, stejně z toho bylo až čtvrté místo. Škoda že gumy nevydrželi v kondici ještě jedno kolo navíc. 
Závod - Těsně před startem začala bouřka což mi udělalo radost protože mám mokro rád, asi jako jeden z mála :-) Horší bylo to že sem si trať nemohl na mokru osahat, ale bylo to pro všechny stejný. 


Po zkušenostech z Montrealu jsem se na start postavil se stejnýma křídlama jako na sucho. Což nakonec byla chyba... Start se mi povedl, proklouzl jsem na druhý flek a zkoušel útočit na prvního. Jenže sedmá zatáčka mě nekompromisně vynesla do štěrku a já šel zpátky na čtvrtou příčku. A aby toho nebylo málo, tak hned před další zatáčkou mě sestřelil Petr Palásek. Sice jsem auto jakž takž pochytal abych nešel do svodidel ale měl jsem něco se zadním pravým kolem a auto se začalo chovat strašně přetáčivě, což se naplno projevilo v dalším kole, kdy jsem dvakrát vycestoval mimo trať. Nezbývalo než hned po druhým kole navštívit mechaniky. Ti naštěstí předvedli skvělou práci a navíc jsem si nechal zvednout křídla. Od této chvíle auto fungovalo dokonale a jediný co sem si musel hlídat byly gumy, abych je neprobrzďoval. Pomalinku sem se z osmého místa posouval polem výš a výš až na čtvrté místo za Patrika Rusiňáka. Párkrát sme se skrz boxy předjeli, až nakonec možná díky lepší péči o gumy mi třetí příčka zůstala a já mohl poslední kola jen doufat, aby nevypnuli proud, nespadl internet atd. :-) 
Gratuluji všem co se podařilo doklouzat do cíle.

Komentáře   

# Odp.: Suzuka - Tomáš Matoušek ( 3 )Bohumil Steiger 2018-06-22 19:30
Gratuluji Tome. Super výkon na tom mokru.
# Odp.: Suzuka - Tomáš Matoušek ( 3 )Petr Hejzlar 2018-06-23 09:27
Cituji Bohumil Steiger:
Gratuluji Tome. Super výkon na tom mokru.


Souhlas, parádní výkon !!
# Odp.: Suzuka - Tomáš Matoušek ( 3 )Tomáš Matoušek 2018-06-23 18:10
Díky borci.

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak