• 2019-10-20 ALMS.jpg
  • 2019-10-27 DTM.jpg
  • 2019-11-03 ALMS.jpg
  • 2019-11-10 DTM.jpg
  • 2019-11-17 ALMS.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

30. listopadu 2019 pořádáme další Endurance závod - 6 Hours of Nordschleife s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Round 7 Silverstone - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Silverstonu

 


Zdeněk Šmarda
P1 / P8

Nazdar borci z posledního, šíleného závodu Silverstone! Trénink byl celkem na možnosti poctivý. Už v neděli ráno jsem byl na trati a zjišťoval co a jak, ale podle předpovědi mělo pršet. Takže jsem se hlavně učil stopu – ve hře bylo hodně – třetí místo v celkovém hodnocení.

KVALIFIKACE: Ta proběhla výborně – bylo to opět díky délce a charakteristice okruhu o desetiny a tak i skrz penalizaci Michala Janduse čtvrté místo. Dnes to měl být boj, protože předohraby tady vévodili.

ZÁVOD 1: Bohužel – začalo to délkou kontroly kvalifikace a skončilo to moji neschopností nastavit pořadí – prostě, asi v půlce závodu nám mělo začít pršet – ovšem díky všem zdržení nám to padlo ve Warmu! No a co čert pro někoho nechtěl – i když jsem všem na TSku říkal - „vemte si ty wety, ono to vypadá, že teď neprší, ale ono to trvá, než se zapne počasí“. No, jakobych hrách na zeď házel – vzal sem je jen já, Michal a Bob. Ostatní se naivně postavili na slicky a co se nestalo. Furt nic nic nic… už i já jsem začal být nervózní… ale nakonec to v půlce okruhu spadlo a jezdci najednou byli překvapeni. 

Tady bych si dovolil malou vsuvku – která je sice asi trochu nefér, ale není pravidlama zakázána :-D a využívá se kvůli kolizím po startu, nebo špatnému natankování – proč nikoho nenapadlo dát ESC, dát si Wety a startovat z boxu? Časová ztráta by se počítala v rámci 5 – 6ti vteřin, ne-li vůbec, takhle všichni ztratili skoro celé kolo :)

Ale vraťme se do závodu. Já jsem se objevil na druhém místě poměrně brzy. Hned za druhou zatáčkou a předemnou Danko ještě s výhodnou suchou gumou pomaličku ujížděl. Během dvou kol se to ovšem srovnalo a od čtvrtého, pátého začal dostávat a dokázal jsem jej sjet o 2 až 3 vteřiny na kolo, kdy jsem ho stihl i předjet v poslední zatáčce, i když jsem nechtěl, protože jsem věděl, že už jde do boxu – ale ty jeho slicky už tak nefungovali, že jsem ho prostě omylem předjel. Ve předu chvíli klid a najednou se začal zjevovat Michal. A toho jsem měl na zadku celý závod. Bylo vidět, že semnou nijak bojovat nechce, ale samozřejmě jsem se snažil jet co to jde a stále bránit kdejakou skulinku, aby se tam neprotáhl – šlo ho hodně, buď tam 5 bodů je, nebo není. Párkrát jsem mu nechal vrátka otevřena, ale i díky jeho nulové agresivitě při útoku, jsem měl naštěstí možnost pozici ubránit. 

Tímto samozřejmě velké díky Michalovi! Doma je double, já nakonec vyhrál alespoň jeden závod a není to jen o dvojici Michal / Danko a hlavně Vladkovi se závod nepovedl a dojel až šestý a to se počítá.

ZÁVOD 2: Start zezadu byl celkem krušný a s Michalem jsme udělali brutální chybu, že jsme si nezvýšili křídlo na ten déšť a asi jako jediní idioti zůstali stále s jedničkou, což se během celého závodu ukázalo jako mega chyba. Všici nám ujížděli. Michal byl samozřejmě silnější a tak se držel na čtvrtém pátém místě, ale já se trápil na šestém sedmém. Bohužel mě na tu sedmou šoupl Michal Jandus, který uplně zbytečně agresivně se nacpal do vnitřní zatáčky, což by mi ani tak nevadilo, kdyby měl alespoň vůz pod kontrolou, protože se mi tam nacpal a hned se roztočil a zablokoval mě – předjel mě tak Martin Ambrož a jak jsem říkal na startu – předohraby tu fungovali výborně. Pak ovšem přestalo pršet a já z osmého místa začal Martina a pak i Kubu Rojka dojíždět! Už sem to viděl na P6, ale zase začalo pršet. Bohužel – musel sem se strachovat. Na P8 jsem byl na poslední možné pozici, kdy jsem mohl získat třetí místo a Vladko už byl druhý, protože tam vepředu se děli věci. Kdyby Vladko vyhrál. Byl by šampionát přesně opačně. Pro mě se to naštěstí nestalo a já mohu slavit celkovou bednu, za což jsem po necelých dvou letech rád.

Tímto samozřejmě všem jezdcům, kteří se letošního BTCC 2019 na tomto suprovým modu účastnili, chtěl poděkovat! Opravdu – když si vezmu, že jsme ten šampionát málem vzdali a nakonec nás bylo i více jak 20 na trati a dojeli jsme to v 15ti! Klobouk dolů a díky za to! Doufám, že to tak bude i nadále v roce 2019! Děkuji tak opravdu všem, gratuluji Michalovi k titulu, Dankovi k druhému místu a všem, co se umístili tak jak chtěli, nebo lépe a těm ostatním přeju více štěstí a úspěchu do dalších sérií a doufám, že vydržíte! Díky moc a zase někdy v nějaké sérii ahoj!

PS: První závod v Silverstonu byl můj závod oficiální závod RGPL č. 450. Už jsem asi fakt starej :)

 

 


Michal Sedláček
P2 / P4

Z počátku se mi do této série vůbec nechtělo ale řekl jsem si, že to alespoň vyzkouším. 

Po prvním závodě bylo jasné, že to bude super série a taky, že ano. Celou sezónu to byla velká zábava a poslední závod na mokrém Silverstonu byla taková třešinka na dortu. 

Proklouzat se oběma závody v soubojích byla veliká paráda a lepší závěr pro mě být nemohl. Jsem rád, že se účast celkem držela a hlavně , že jsem porazil to Slovenské Pendolíno Daniela :D. 

Těším se na další šampionáty abychom si mohli zas zařádit. Dále gratuluji Zdendovi k bronzu, kterému to vyšlo jen tak tak před Vladkem. Na závěr děkovný dopis do komentátorské kabiny :D

 

 


Tomáš Matoušek
P3 / P10

Zdravím všechny ze Silverstone, posledního podniku BTCC. Celou sezónu jsem se trápil, o to vetší překvapení je pro mě tahle bedna. Asi odměna za to že jsem vydržel až do konce sezóny. 

Kvalifikace - s časem jsem byl spokojen, ztráta na prvního jen 6 desetin ale stejně z toho bylo až 11 místo. Nicméně díky Cutům soupeřů jsem se posunul na 7 místo. 
Závod - těsně před startem začalo slabě pršet a nikdo nevěděl jestli to není jen přeháňka. Půlka pole vzala gumy do mokra, druhá půlka do sucha. Já neštěstí patřil do té první skupiny. Start se mi povedl a poskočil jsem na páté místo. Pak museli do boxů pro gumy do mokra i Danko a Kuba Rojek a já byl rázem třetí. Dvojka z Rgpl týmu mi ujela asi o deset sekund ale já zároveň ujel skupince za mnou. V druhé půlce závodu se na čtvrtý flek propracoval Danko a začal mě mohutně stahovat. V duchu jsem propočítával jestli mě dostihne. Přední levá to měla už za sebou a náskok se tenčil a tenčil. Nakonec mě dojel v posledním sektoru. V předposlední zatáčce jsem byl moc širokej a dostal se na mou úroveň, naštěstí další zatáčka byla na moji stranu a já si bednu těsně pohlídal. 
No a já už budu muset končit a jít se připravovat na poslední závod šampionátu ALMS, kde mám šanci získat celkové třetí místo. Doufám že do souboje opět nepromluví kamarádské pouštění, jako na konci závodu v Atlantě v podáni dvojky Polesný - Varmužka...

 

 


Daniel Pásztor
P4 / P1

Tréning - Trénovať som začal až v nedeľu, auto mi sedelo, len som strácal na predokolky. Na tejto trati mali veľkú výhodu na suchu a vedel som, že bude ťažké sa ich držať a hlavne ich predbehnúť

Kvalifikácia - Jazdil som dobré kolá už od začiatku a stále som sa zlepšoval, no na Martina Ambroža to nestačilo. Zašiel parádny čas a ja som naňho nemal šancu.

R1 - Pred štartom nám vo warm-upe začalo pršať, no na začiatku pred zahrievacím kolom nepršalo vôbec. Myslel som si, že pršať už nebude, no potom to prišlo a v polovici zahrievacieho kola začalo pršať. Do boxu som nešiel, lebo som si myslel, že pršať rýchle prestane, no neprestalo. Štart sa mi podaril a hneď som išiel pred Martina. Najprv, kým trať ešte nebola veľmi mokrá som ostatným uchádzal, ale dážď sa stupňoval a trať bola stále mokrejšia, takže som musel ísť do boxu. Po zastávke som sa prepadol až na ôsme miesto. V jedenástom kole som dobehol a aj predbehol menší vláčik pred sebou, a posunul som sa na štvrté miesto. Do konca ostávalo už príliš málo času a vedel som, že dobehnúť a predbehnúť Matouška nebude jednoduché. Nakoniec som ho dobehol v poslednom kole, no predbehnúť sa mi ho nepodarilo.

R2 - Štart z piateho miesta sa mi podaril a hneď som sa posunul až na druhé. V ôsmom kole ma predbehol Tomáš no ja som mu to nevedel vrátiť, lebo jeho predokolka mala omnoho vyššiu rýchlosť na rovinách než ja. V štrnástom kole som predbehol Jakuba a dostal som sa späť na druhé miesto. Hneď som začal Tomáša sťahovať. Na chvíľu prestalo pršať a moje auto začalo fungovať. Tomáša som za dve kolá stiahol. Snažil som sa ho predbehnúť no aj keď to už vyzeralo, že ho predbehnem na rovine keď spravil chybu tak ma sa vrátil predo mňa. Vedel som, že má problémy dobrzdiť do niektorých zákrut a už som len čakal kým spraví kedy nedobrzdí a ja budem mať šancu ho predbehnúť. Nakoniec v poslednom kole nedobrzdil do tretej zákruty a ja som bol na rovine pred ním. Držal som si vnútornú stopu aby som si ubránil pozíciu a Tomáš veľmi chcel vyhrať tak ma chcel predbehnúť z vonku, boli sme bok po boku no úplne nezmyselne začal bočiť do zákruty ako keby som vedľa neho nebol. To sa mu vypomstilo a stratil nie len prvé miesto, ale aj druhé, a ešte ťukol do Michala Sedláčka, predbehol ho a nevrátil mu miesto. Došiel som si pre krásne prvé miesto a parádne som si zapretekal.
Celkovo druhé miesto po mojom nešťastí, ktorá ma sprevádzala po celú sezónu je krásny výsledok. Gratulujem Michalovi a Teamu RGPL k titulu a dúfam, že keď pôjdeme BTCC budúcu sezónu budeme mať také krásne súboje ako túto sezónu!

 


Vladko Nesvadba
P6 / P2

DQ - Nedodanie tiskovky

 


Tomáš Kuťka
P7 / P3

Kedže pršalo tak štart nebol najlepší ale ani najhorší ale Danko mal štart jak keby bolo sucho . Proste super a tak sa dostal predo mňa . Po 7 kolách som videl že Rojek to začína brzdiť tak som zatlačil na Danka a do Brooklands som ho vonkajšom predbehol . O kolo neskôr alebo 2 som tam predbehol aj Rojeka ale zvnútra. Predne gumy začali odchádzať a ked som videl že za mňou sú 4 Subará tak som povedal že ich nejako musím natlačiť na seba a tak som to robil 5 kôl. 2Kola do konca som už nevedel brzdiť a už som začal robiť chyby . Až to vyustilo k tomu že sa Danko dostal predo mňa v Becketts ale na výjazde mu to ušlo a tak som ho chcel na brzdách predbehnúť . Aj som sa pred neho dostal ale mal som zle nastavene zrkadla a ja som ho videl že je za autom. No lenže to nebola pravda a do zakruty som išiel ako keby tam nebol a zatočil som do Danka a skoro som obidvoch pripravil o pozicie. Kedže ma to rozhodilo tak som bol široký a brzdil som trocha neskôr a Sedláček bol už predomnou tak som ho trocha stuchol. Následne mu to tam ušlo a snažil som to využiť . Michal sa tam trošku oprel o mňa a aj som ho predbehol. Skončil som 3. Ale som veľmi sklamaný zo mňa kedže som mohol vyhrať ako jediný kto nemá Subaru.
A chcem sa ospravedlniť Dankovi za to že som ho skoro vyradil a obral o víťazstvo.

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak