• 2019-10-20 ALMS.jpg
  • 2019-10-27 DTM.jpg
  • 2019-11-03 ALMS.jpg
  • 2019-11-10 DTM.jpg
  • 2019-11-17 ALMS.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

30. listopadu 2019 pořádáme další Endurance závod - 6 Hours of Nordschleife s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Round 4 Croft - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Croftu

 


Michal Sedláček
P1 / P1

Ahoj všem.

Tento okruh byl pro mě novinkou a z počátku velice obtížný protože při prvním testování jsem jezdil tak trochu v protisměru a musím uznat, že jízda v protisměru byla zábavnější než následně ve směru správném :D Naštěstí mi správný směr taky sednul a mohl jsem začít pracovat na nastavení. Potom co jsem viděl jak je tento okruh náročný na pneumatiky tak jsem se snažil nastavit auto spíše na výdrž pneumatik než na rychlost. To se celkem podařilo.

Kvalifikační nastaveni bylo společně s agresivní jízdou na pneu opravdu náročné a po jednom rychlém kole u mě nebylo možné jet do dalšího. Jedno rychlé kolo a zpět do pitu pro nové pneu. Daniel byl stále o chlup rychlejší ale věděl jsem, že mám nějaké rezervy v posledním sektoru a posledním možném kole se mi podařilo zajet PP.

Musel jsem se soustředit na dobrý start protože pokud by mě Daniel na startu závodu předjel tak bych neměl šanci se na první pozici dostat zpět, jelikož je v podstatě nemožné na Croftu předjíždět. Bylo to vidět v závodě, Daniel neměl kudy a škoda, že ke konci závodu přetáhl brzdy a dost ztratil, mohli jsme se bavit až do konce.

Start druhého závodu byl taky celkem vydařený kde jsem s pomocí kolegy Zdeňka poskočil hned na čtvrtou pozici. V nájezdu do druhého kole jsem předjížděl Michala Jandus, který mě na výjezdu ze zatáčky chtěl asi odstranit ale naštěstí se mu to nepovedlo a auto zůstalo bez poškození. Následný souboj s Vladkem nahrál do karet kolegovi z týmu, který mě po chvíli docvakl a společně jsme udělali závod zajímavější :D Ztráta na vedoucího Vladka o pár sekund narostla ale do konce závodu zbývalo ještě dost a věřil jsem, že to dokážu ještě stáhnout. Pneumatiky mi moc nepoděkovali ale furt se jim chtělo asi o trochu vím než pneumatikám u Vladka. Po stáhnutí ztráty jsem jsem se soustředil na dobrý výjezd z druhé zatáčky abych se mohl pokusit udolat Vladka na brzdy do zatáčky Tower Bend. Z mého pohledu nebyla na okruhu jiná varianta a pár kol do konce se mi to vnějškem podařilo. 
Obrana, útok, panika, bylo tam všechno :D Díky všem, opět jsem si to užil.

 

 


Daniel Pásztor
P2 / P4

Kvalifikácia - Kvalifikácia sa mi nepodarila najlepšie, nevedel som zájsť dobrý čas, ale vyzeralo to, že nakoniec vyhrám no Michal v poslednom kole zašiel lepší čas než ja.

R1
Štart sa mi podaril, ale predbehnúť Michala sa mi nepodarilo. Celý čas som sa ho držal a ostatným sme uchádzali. Nevedel som Michala predbehnúť aj keď som bol rýchlejší. Po pár kolách som si zničil zadné gumy a vôbec to nedržalo. Začal som robiť chyby, ale aj keď som chybami stratil tak som to dobehol. Do konca už ostávalo len pár kôl a ja som mal šancu Michala predbehnúť, začal som brzdiť trochu za svojím brzdným bodom. Uletel mi zadok a ja som nemal šancu to nejak ukorigovať. Nakoniec som Michala už dobehnúť nestihol, ale aj druhé miesto je super.

 

 


Vladko Nesvadba
P3 / P2

Kvalifikace pro mě nic moc, nešlo se mi dostat na rozumný, rychlý čas. První závod se povedl celkem dobře start, vybojované třetí místo a jelikož opět Sedlo s Dankem nedostížní tak aspoň udržení na té bedně, vyborný výsledek pro mne. Druhý závod byl peprnější,ale zase se mi povedl startik a nakonec po krásném závodění druhé místo.Předcházelo tomu tedy kontakt s Tomášem Matouškem,ale roztočil se přede mnou a nepomohli ani brzdy a ťuknul jsem ho mimo trať.Úmysl to rozhodně nebyl. Chvilku jsem si držel první pozici,ale Sedlo je rychlejším protivníkem , takže to bylo otázkou času.Každopádně děkuji za závody a zase příště...tě píst...

 

 


Zdeněk Šmarda
P4 / P3

Dobrý den všem! V Croftu jsem chtěl odčinit své a jiných zaváhání a napravit si tak bodové konto! Nakonec se to i povedlo. Trénink proběhl v neděli večer a celkem to sedlo. Ale bylo vidět, že Michal s Dankem jsou někde jinde.

KVALIFIKACE: Super – nečekal sem nic převratného, ale hned sem se posunul na třetí místo kde jsem dlouho zůstával. Než mi naložil v posledním kole Bob a já šel na čtvrté místo. Ale furt to byla druhá řada – takže proč ne?

ZÁVOD 1: Start super, hned sem šel před Boba a letěl za klukama. Ti se začali trošku vzdalovat, ale pak se začali řezat a já se přibližoval. Bohužel jsem dost klouzal po trati a ve třetí zatáčce se mi to vymstilo a zbytečně jsem se roztočil. Propadl jsem se na osmé místo a musel bojovat znova. Nakonec jsem dokázal popředjíždět všechny a v poslední zatáčce jsem předjel i Michala Janduse. Zbýval mi jen Vladko Nesvadba – toho jsem už nestihnul.

ZÁVOD 2: Start z 5. pozice byl fajn, ale nějak se mi moc nedařilo. Nakonec jsem se ale dostal kupředu, pustil Michala a letěl s ním nahoru. Zasekli jsme se za Vladkem Nesvadbou a přišla moje druhá chyba. Michal musel ubrat plyn, já ho předjel, pak mě předjel v zatáčce zpět, seděl sem mu v těch rychlých pravých na kufru a jak nováčka mě překvapilo jeho brzké brždění. Práskl sem mu to do kufru, letěl sem ven, Michal taky a já se modlil abych s sebou nevzal i Vladka. Nakonec pohoda a šlo se do toho šlapat dál. Michal naštěstí Vladka dojel a předjel. Bohužel já už to nezvládl, potřeboval bych ještě něco málo kol. Nakonec třetí místo, takže to je spokojenost.

Vrátil sem se na celkově třetí pozici, jen mě mrzí, že jsem udělal tentokrát jen dvě chyby a obě mě stáli pozici ve prospěch Vladka, mohl sem mít P3 a P2, a další double. Je z toho P4 a P3 – no máme ještě tři závody. Uvidíme, co se v nich stane! Díky za závod, gratulace Michalovi za double, Dankovi a Vladkovi a těším se na vás příště!

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak