• 2019-10-20 ALMS.jpg
  • 2019-10-27 DTM.jpg
  • 2019-11-03 ALMS.jpg
  • 2019-11-10 DTM.jpg
  • 2019-11-17 ALMS.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

30. listopadu 2019 pořádáme další Endurance závod - 6 Hours of Nordschleife s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Round 3 Oulton Park - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Oulton Parku

 


Michal Sedláček
P1 / P2

Ahoj Všem.


Do kvalifikace jsem nastupoval po minimálním tréninku a druhé místo bylo pro mě spokojením.

Start do první závodu se mi povedl o dost lépe než Danielovi a protáhl jsem se na první příčku. Bohužel Daniel chtěl přede mě tak urputně, že nestihl hned ve třetí zatáčce zareagovat na moje brzdy, narazil do mě a to jeho vůz poslalo mimo trať. Tím pro něj skončil boj o vítězství v prvním závodě. Po tomto incidentu hned v prvním kole už jsem jen nasadil tempo tak aby druhý Vladko nedostal šanci na mě útočit a v klidu jsem si dojel pro první místo. 


Do druhého závodu jsem tedy po otáčení pořadí prvních osmi startoval z osmého místa a hned po startu jsem urval asi dvě pozice a zařadil se za Martina Ambrože, který z mého pohledu jel ukázkovou obranu. Díky jsem snažil jak útočit na Martina, tak hájit svojí pozici před Vladkem, který na mě dotíral stejně jako já na Martina. Tento souboj probíhal několik kol a věřte, že jsem se vážně bavil. Útočit a bránit zároveň (pecka). Při snaze předjet Martina jsem tak trochu na tu obranu zapomněl a Vladko se před třetí zatáčkou dostal na vnitřek a mě nezbylo nic jiného než zůstat na venku a přenechat pozici. Následující kolo v té samé zatáčce měl Martin z Vladkem kontakt, který poslal Martina nešťastně mimo trať, Vladka to zpomalilo a já okolo nich je sprostě projel a chopil se čtvrté pozice. V V tu chvíli jsem měl před sebou už jen dva soupeře Ondru a Míru protože Daniel už měl takový náskok, že nemělo ani cenu pomýšlet na první místo. Oba se mi podařilo pokořit a dojet si pro cenné body za druhé místo.


Gratulace pilotům, kteří se dostali tento víkend na pódium a díky moc za super souboje, byla to zábava.

 

 


Vladko Nesvadba
P2 / P4

Kvalifikace se celkem povedla,dostal jsem se až na třetí místo. Byla to škoda, že se nejel celý okruh až dozadu do vracáku.


V prvním závodě se mi povedl průměrný start a udržení se na třetím místě až do chvíle kdy v prvním kole Danko projel vracečku a já se dostal na druhé místo, které jsem si udržel až do konce dvacetiminutovky.

 

Děkuji za závody a zase příště.

 

 


Bohumil Steiger
P3 / P8

Ahoj. Nečekaně jsem se dostal mezi vás tiskovkáře.

Q. Podařilo se mi zajet dobrý čas a pokukoval na super třetí pozici, ale nakonec to stačilo jen na pátej flek.

R1. Start byl v pohodě a držel jsem se ve předu a najednou v polovině prvního kola koukám, že jsem třetí?!?!?! Tempo jsem neměl nejrychlejší, tak jsem kontroloval soupeře za mnou a pohlídal to až do cíle.

R2. Tentokrát se mi start moc nepovedl a propad znamenal boj o pozice. Netrvalo dlouho a musel jsem se bránit agresivnímu soupeři v místě kde se těžko vlezou dvě auta. Ťukanec a byl jsem roztočenej nějakej ten propad pozic, ale ve finále aspoň osmá pozice.

Dík za závod a gratuluji všem co dojeli.

 

 


Daniel Pásztor
P6 / P1

Kvalifikácia - Na začiatku som mal problém zájsť dobrý čas no nakoniec sa mi čas podaril a získal som pole position.

R2- Štart sa mi tento krát podaril a z tretieho miesta som sa dostal hneď na prvé. Moji najväčší súperi išli viac zo zadu a súbojmi veľa strácali, a kým sa dostali dopredu ja už som mal solídny náskok, ktorý som si udržal až do konca.

 

 

 


Miroslav Pavlíček
P7 / P3

Ahoj, ahoj a ještě jednou ahoj. Tak jsem se konečně dočkal. Čekání asi dva roky, ale stálo za to. Vlastně když to tak shrnu tak to vždy stojí za to, ale pěkně popořádku.

Co se týče přípravy na nedělní závod tak ta probíhala klasicky už v průběhu týdne, ale zlatý hřeb přišel až v den závodu. Během celého dne jsem figuroval v TOP 5 s tím, že jsem si ještě poladil SETup. Oproti předchozímu závodu mi auto vůbec nežralo gumy a tak jsem věděl, že mohu vyrazit do závodu se SOFTY a v klidu mi vydrží.. Vlastně z celého startovního pole jsem měl SOFTY pouze já a Dušan Muller.

Kvalifikace pro mě byla bohužel flustrující. Nedařilo se mi vůbec trefit T1 a ta půl vteřinka mi chyběla k tomu abych mohl mít pěknou výchozí pozici na startovním roštu. V prvním závodě jsem si užil spousty dobrých soubojú, ale i kolizi se Zdeňkem Šmardou, tu pravděpodobně budou řešit komisaři. V cíli jsem byl na 7. místě což znamenalo, že budu startovat ze 2. příčky startovního roštu.

Závod číslo dvě a můj start ze 2, místa. Po odjetí zahřívacího kola a po zhasnutí startovních světem se kolem mě a Tomáše Pavlíka prohnal superman ala Daniel Pasztor. Start se mi evidentně nepovedl, ale ostatní na tom asi nebyli o dost líp a tak v T1 jsem dotáhl Tomáše Pavlíka, který mě docela vykolejil jinou stopou než bych čekal. Bral to pěkně ze široka a vůbec to neřezal na apex a tak jsem musel zpomalit. Což mělo za následek to, že mě dotáhl Ondra Černý se svým Mercedesem, v T2 se nám roztočil Tomáš Pavlík a tak jsem měl před sebou Daniela který si jel svou klasicky kudla styl jízdu. Já se musel soustředit na dotírajícího Ondru který mi sekundoval po zbytek prvního kola a to se tak dělo až do kola osmého, kde Ondřeje předjel další z mých vzorů Michal Sedláček ala Superman :-). Toho jak jsem za sebou viděl tak mi bylo zcela jasné, že během jednoho či dvou kol ho uvidím před sebou a tak se stalo . V devátém kole se přede mě dostal snad a to i z důvodu, že jsem nechtěl zbytečně ztrácet čas v souboji s ním a věděl jsem , že i SOFTY na kterých jsem jel by mi nepoděkovali. A tak od devátého kola jsem jel za Míšou. Daniel a Míša přede mnou a já třetí úplně jsem skoro zapomněl, že ještě není konec závodu. Vlastně by se dalo říci to, že závod teprve pro mě začal. Za mnou v tuto chvíli byl Ondra Černý a Vladko Nesvadba o kterém vím, že je výborný jezdec ať už v trénincích či v závodech. A vlastně bych měl teď napsat Ondro veliké díky za to, že jsi Vladka držel srdnatě za sebou až do tvé chyby v kole dvanáctém. Ale zpátky ke mně. Kolo dvanácté já na třetím a Vladko za mnou. Ztráta cca vteřina a půl a moje gumy už přestaly pracovat tak jak bych si přál. Přesně při nájezdu do kola třináctého se mi podařil super POWERSLIDE, že i komentátor Petr Hajzlík mi nepřímo vyhuboval. Ne nebylo to pro diváky :-) A já měl v trenýrkách málem nadělanou pěknou hromadu. Vladko se snažil, ale tentokrát se mu nepodařilo se přiblížit natož zaútočit na moje krásné třetí místo, které jsem obhájil s náskokem půl vteřiny.

Tak a pokud jste to dočetli až sem tak Vám všem děkuji, a děkuji všem závodním maniakům za super závody a zase někdy na virtuálních závodech ZDAREC Míra ala MIKA.

PS: snad se Vám moje psaná tiskovka líbila a komu ne tak se koukněte na STREAM kde mě po závodě vyslechl Petr Hajzlík :-).

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak