• 2019-10-20 ALMS.jpg
  • 2019-10-27 DTM.jpg
  • 2019-11-03 ALMS.jpg
  • 2019-11-10 DTM.jpg
  • 2019-11-17 ALMS.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

30. listopadu 2019 pořádáme další Endurance závod - 6 Hours of Nordschleife s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Round 2 Thruxton - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Thruxtonu

 


Daniel Pásztor
P1 / DNF

Tréning - Trénovať som začal až v deň závodu a trénoval som skoro len na mokru. Setup, ktorý som mal na mokro mi sedel aj na suchu tak som ho ani nemenil.

Kvalifikácia - Kvalifikačné kolo sa mi nepodarilo ani jedno, ale aj tak kolo, ktoré som zašiel stačilo na prvé miesto.

Závod - Štart sa mi podaril a ostatným som hneď trochu ušiel. Po štarte som si už len celý závod držal svoje tempo a ostatným som uchádzal. Nakoniec som došiel na prvom mieste.

 

 


Michal Sedláček
P2 / P1

Příprava probíhala celkem důkladně ale jen na vodě. Po pár simulovaných závodech jsem byl s nastavením auta na vodu spokojený, časy konstatní a pneumatiky taky vypadali dobře. Tak jsem si na tu vodu zvykl, že jsem začínal mít tušení o suchém závodě.

Tušení se vyplnilo už na kvalifikaci. Nastavení vozu jsem pouze na mokro a nastavení na sucho jsem dával dohromady v podstatě během kvalifikace. Ta dopadla jak dopadla ale vím, že starty z místa mi celkem jdou tak jsem se soustředil právě na něj. Naštěstí se povedl a hned jsem se zařadil za vedoucího Danka. Ten opět nezklamal a ze svého vozu díky nastavení mohl ždímat o mnoho víc než my všichni ostatní. Dávat do toho všechno nemělo cenu, pneumatiky by to nevydržely a riskoval bych vynucený box a konec veškerých nadějí v úvodním závodě. Víc jak polovinu závodu jsme se s teamovým koledou Zdeňkem vysloveně bavili závoděním. Už si ani nepamatuji kolikrát jsme si vyměnili pozice. Nakonec jsem nejspíše dokázal více pošetřit pneumatiky a uhájit druhou pozici asi dvě hodiny za prvním Danielem.


Do druhého závodu jsem startoval ze sedmé pozice. Start se opět celkem vydařil, Daniela jsem udržel za sebou a ještě nějaké pozice vybojoval. Zařadil jsem se za Vladka, který byl tento víkend zjevně při chuti. Bohužel pro něj jsem měl lepší výjezd z cílového eska, v T1 jsem se dostal na vnitřek a Vladka vynesly nečistoty mimo stopu až do bariery. Naštěstí nic vážného a mohl pokračovat dále. To co se stalo v posledním kole v poslední zatáčce bylo asi nejzábavnější z celého víkendu (sorry Davča :D) ale zároveň díky za teamový double, který jsme se Zdeňkem s pořádnou dávkou štěstí udolali.


Díky všem zúčastněným, tato série je opravdu zábavná a věřím, že auta budou jen přibývat. Každopádně nesmím zapomenou na Petra Hejzlara, který se chopil asi toho nejtěžšího úkolu. Tak zas příště.

 

 


Zdeněk Šmarda
P3 / P2

Nazdar lidi! Šampík jede dál! A je nabitej, snad to vydrží. Thruxton je trať, ze které mám trošku hrůzu. Je to rychlé a je to na těsnotky. Masakr. A proto sem se na trať podíval tuším už na chvíli v pátek. Zjistil sem, že to je poměrně katastrofa. Když sem přišel v neděli, věděl jsem, že na softy to nebude. A aby toho pak nebylo málo - pršelo. Super. Alespoň se nemusíme starat o gumy. Michal poladil set na mokro a v kvaldě už bylo komplet sucho. 

KVALIFIKACE: Tak jsme rovnou dali suchej set a šup, jedem na to. Dlouho jsem se prvním pokusem držel na prvním místě. Druhý pokus byl lepší, ale s cutem a v poslední zatáčce jsem ztratil 2 desetiny a tak sem se rozhodl to zadupnout na cílovce, protože mi půl desetinky za tu sekundu příště nestála. Tak jsem jezdil dál a zkoušel. Až jsem se propadl na druhé místo za Danka. Asi největší haluz, Tomáš Kuťka zamnou o 0,001 :-D Pěkný. Michal za mnou, tak sranda.

ZÁVOD 1: Start se vydařil, jak chtěl Michal. Uhl sem mu do středu, zablokoval Kuťku, sám sem měl schaisse start a Michal upaloval za Dankem. Michala jsem se držel a Danko nám začal dávat sekundovou raketu co kolo. Cca v šestém kole se to zaseklo a já vycítil šanci, protože do cíle bylo 8 kol, 6 sekund ztráty a předemnou pomalý Michal, kterému odcházeli gumy více jak mě. Tak jsem na něj zaútočil, ale ztratili jsme moc času. Danko byl najednou 8 sekund před náma a já se trápil na nový podmínky vedoucího jezdce před Michalem. Měl jsem posunutý brzdný body kuli němu a teď jsem je potřeboval posunout dál. No, ale šel sem na to moc hrrr, abych co nejrychleji začal stahovat Danka. No, k čemu to vedlo. X probrždění, ztráta pozice, párkrát výměna s Michalem už jen tak na srandu, protože Danka už nedojedem, tak si zabojujeme a zbytečný upálení gum :-D Ale byla sranda! Fakt sem si to užil.

ZÁVOD 2: Šesté místo na startu byla celkem výzva. Pak jsme zjistili, že před námi je vepředu ale Vojta s Davčem. Potřebovali jsme s Michalem rychle dopředu. Hned sem dostal ranu, ale nevadilo, vepředu se to nějak pomotalo a já měl před sebou Míru! Toho jsem na srdce a ze staženou prdelí předjel v té rychlé levé na konci tratě, byl to mazec, ale bylo to P4. Předemnou Michal a dva blázni. Hned v další zatáčce se tam Vojta nějak pomotal a ztratil pozici. Všici krom mě jej předjeli a já musel útočit. To se mi rychle povedlo a v první šikaně jsem jej podjel a vyjel na rovinu předním a měl třetí místo. Pak se rozdíli vesměs nezměnili, s Michalem sme se snažili dojet Davču, ale ten jel strašně rychle a nestahovali jsme jej. Už jsme to teda jeli dojet na dalším P2 a 3, když v tom HELE! Roztočenej Davča na cílovce posledního kola! Oba dva sme to zvládli a dovezli druhý double v této sezóny!

Parádní závod. Netušil jsem po Doningtonu, že bych se takhle etabloval hned ze startu - o to víc mě teď mrzí ta bodová ztráta z prvního závodu, který vyšel na 0. Po čtyřech závodech jsem se dostal do Top 3 a budu se snažit dostat do Top 2, kde už je ale velice vysoká konkurence. Uvidíme. Další zastávka je Oulton Park, to bude taky sranda, já se těším hlavně na slavný Knockhill! :-D Gratulace Dankovi, Michalovi a Davčovi a těším se s váma na další závod v BTCC!

 

 


David Beránek
P8 / P3

Jezdec nezaslal vyjádření ze závodu - DQ

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak