• 2019-08-25 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

25/08/2019 - RGPL SUMMER CUP 2019
ALMS 2019 TEST - IMOLA

19:30 Q - 20:00 R - 70min

DOWNLOADS
CAR #1 - #2 - #3 - #4 - #5
#6 - #7 - #8 - #9 - #10
#11 - #12 - #13
SC - IMOLA

Round 8 Road America - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Road America

 


Daniel Pásztor
LMP2 / P1

Tréning - Trénovať som začal skôr než to je zvykom. Už od stredy som robil setup a časy som mal už od začiatku veľmi rýchle. Auto mi sedelo a moja rýchlosť s plnou nádržou bola lepšia než rýchlosť väčšiny s prázdnou.

Kvalifikácia - Kolo sa mi nepodarilo ani jedno. Prvé kolo som začal páliť motor a druhé kolo som pokazil, no aj to stačilo na prvé miesto.

Závod - Štart sa mi nepodaril a v podstate som tam zaspal. Hneď do prvej zákruty sa ma snažil predbehnúť Petr, no brzdil príliš pozde a tak som sa mohol vrátiť späť na prvé miesto. Hneď som začal ostatným unikať. Po 30 minútach som mal už náskok väčší než 20 sekúnd a po boxoch sa len navýšil. Po hodine som mal náskok už väčší ako 50 sekúnd a mohol som si dovoliť v boxe vymeniť aj gumy. Do konca som si svoje prvé miesto s prehľadom udržal.

Ďakujem všetkým čo sa zúčastnili tejto série, ja som si ju osobne užil a ďakujem za krásne súboje po celú sezónu. Gratulujem všetkým jazdcom a týmom čo sa dostali do top 3 a dúfam, že sa budúcu sezónu uvidíme zase v takomto krásnom množstve.

 


Artyom Aslamazyan
LMP2 / P2

DQ - Nedodání tiskovky

 


Petr Hejzlar
LMP2 / P3

Zdravím čtenáře závodní série ALMS.

Sezóna nám utekla jako voda, a než jsme se pořádně rozkoukali, tak tu máme konec. Road America, krásná a hlavně ikonická trať na kontinentu Amerika. Neznám trať, na které by zakončení sezóny mělo být lepší.

Trénink: Trénink v mém podání byl velice slabý, protože se mi pár dní před závodem stal v práci úraz, který jsem skoro 3 dny rozdýchaval v nemocnici, takže jsem byl z části mimo. Naštěstí mě v sobotu pustili domů,
a já se mohl vrhnout na testování. Setup jsem měl hotový již z předešlých závodů, takže jsem si jen upravil pár hodnot a mohl jsem tak velice rychle pilovat stopu a jízní styl.

Kvalifikace: Kvalifikace se mi povedla tak na půl. Byl to můj osoní rekord, ale vím že jsem mohl být tak o půl sekundy rychlejší. Těsně ke konci mě pokořil Artyom o kousíček.

Závod: Začátek závodu se mi moc nevyvedl. Start jsem měl o hodně lepší nez Daniel, ale bohužel špinavá stopa v kombinaci se studenýma brzdama mi nedovolila auto zastavit dostatečně rychle, a já si tak udělal
výlet mimo trať. Při návratu jsem mále ještě skončil ve stěně ale díky stabilnímu setu se to dalo zachytit ještě v zárodku, a auto tím zklidnit. Toho využil můj rival, Lukáš, a dostal se tam předemě.
V závodě měl lepší tempo než já, tak jsem věděl, že mu to musím co nejdříve vrátit jinak mi ujede a už ho nedoženu. Takže jsem se to pokusil poslat do zatáčky trošku agresivněji, a ono to vyšlo. Poté se musel bránit zbytku
LMP2, a to ho zpomalovalo a já si budoval náskok. Následovalo kroužení osamotě, potom mě však dotahoval Artyom, který měl ke konci sezóny skvělou formu. Nemělo smysl se s ním prát, protože jsem si potřeboval pojistit 2 místo v pořadí jezdců, tak jsem ho nechal jet. Přišli boxy, a díky mé kalkulaci jsem věděl, že do boxů budeme muset 2. Takže 1 pit byl jasný. Plná nádrž a nové pneu. 2 pit byl o něco jiný.

Tam jsem se rozhodl dotankovat půl nádrže a vzít gumy, protože jsem věděl, že je Lukáš měnit nebude. Myslel jsem si že mě to výjde a po Lukášových boxech se dostanu před něj, ale bohužel. Vyjížděl zrovna z boxů a já nevím co udělá. Takže jsem zpomalil a byl jsem na jeho kufru. Díky tomu, že jsem měl čerství pneu jsem si mohl být dovolit agresivnější a vyvíjet tak na Lukáše tlak. Ten postupně trošku chyboval, až do první zatáčky udělal mírnou chybu, kterou jsem hend potrestal tím že jsem ho předjel. Byl to krásný a těsný souboj. Poté už jen zbývalo kroužit do konce. Mno ke konci nám to trošku dramatizoval Sedláček s Polesným. Chytil jsem je tam, kde jsem to opravdu nepotřeboval. Naštěstí jsem to nějako ubránil a dojel jsem si pro 3 místo v Americe a 2 místo v jezdcích.

Tímto bych chtěl poděkovat ať už jako admin, nebo jezdec pilotům, kteří s námi vydrželi další sezónu. Mnozý z váš již četli, že jsem pověsil volant na hřebík, nebojte se, je to jenom dočasné. Chtěl bych se nejdéle vrátit do závodní
série DTM, která tady u nás na lize bude. Vidět mě budete moci i jako admina některé z brzských sérií.

 


Michal Sedláček
GTE / P1

Zdravím z posledního závodu letošní sezóny ALMS. 


Vzhledem k tomu, že jsem společně s Dankem měli jasný titul tak jsme si prohodili auta. Danko auto zná z šampionátu VEC a bylo vidět v závodě, že ho má najeté. Na druhou stranu u mě to byl přesný opak, s autem jsem jel v podstatě poprvé a i když mi moc zadní motory nevoní tak tentokrát mi to sedělo. Jistotu jsem získal během tréninku ale furt mi dělali problém brzdy. Problém nebyl v blokováni brzd ale nestabilnost při dobrždování do zatáček. Během kvalifikace se mi to podařilo trochu eliminovat ale stále to nebylo ono.


Do závodu jsem startoval z druhé pozice za Vojtou, který v kvalifikaci celkem ujel a strategie byla snaha se ho držet co nejdéle a počkat si na chybu. Hned po startu byla strategie fuč protože jsem se hned dostal na vedoucí pozici a Vojta se propadl až na čtvrtou pozici. Hned v prvním kole jsem si začal k mému překvapení budovat náskok a doufal jsem, že Alexey s Tomášem udrží Vojtu co nejdéle za sebou. Netrvalo dlouho a byl na druhém místě a kolo od kola stahoval. Netrvalo dlouho a byl za mnou ale bohužel pro něj vyletěl z tratě a nabral zhruba 10 sekund ztrátu. Zvládl se před něj dostat Alexey a to mi dodalo trocha klidu, že se zas nedostane během chvíle za mě. V polovině závodu jsem mířil pro palivo a nové galusky, stejně tak i Vojta. Po výjezdu z boxu jsem měl náskok zhruba je dvě sekundy. Nezbývalo mi nic jiného než bránit, bránit, bránit. To se podařilo a bylo z toho vítězství ale s pořádnou dávkou štěstí protože tři zatáčky do konce jsem v zatáčce zklouznul tak, že jsem v tu chvíli myslel, že je hotovo. Vojta byl za mnou tak blízko, že kvůli mě musel přibrzdit aby do mě nenarazil a to mě zachránilo.


Díky, fakt jsem se bavil a jsem rád, že jsme se scházeli v takovém počtu.

 

 


Vojta Polesný
GTE / P2


DQ - Nedodání tiskovky

 

 


Martin Ambrož

GTE / P3

Zdravím, moc jsem se na poslední závod ALMS těšil, protože jsem se konečně naučil jezdit s BMW a líbí se mi Road America.

Q: opětovně se mi nepovedlo nej. kolo a skončil jsem na 6.místě

R: po startu jsem se propadl tuším jenom o jednu pozici. Po stíhací jízdě a krásném závodění jsem se dostal na krásné čtvrté místo za 20s jedoucího Kutsaka, který měl kolizi a začal hodně zpomalovat, naštěstí se mi podařilo ho cca 200m před cílem předjet a dojet tak pro luxusní 3.místo. 

PS: lagy sice byli, ale dalo se s tím jet a nebylo to tak hrozný jak na začátku sezóny kdy jsem nemohl kvůli nim dokončit závody

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak