• 2019-06-23 Endu.jpg
  • 2019-06-30 GT3.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

Round 7 Road Atlanta - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Road Atlanta

 


David Beránek
LMP2 / P1

Zdravím. Trať jsem měl s tímhle autem trochu najetou z cca měsíce zpět, i když to bylo na jinym aero kitu na kterém se to chovalo jinak.

Kvaldu jsem moc nehrotil, její první polovinu jsem ještě zkoušel jiný převody a nádrž vypustil až na její druhou polovinu. Tím že je kvalda společná pro obě kategorie a jezdci vyjíždějící z boxů zrovna moc nepouštěli bylo zajet čisté kolo celkem oříšek, nakonec jsem zajel pole v úplně posledním kole což mě trochu překvapilo, protože jsem tam v nájezdu do šikany předjížděl GT.

Po startu jsem si udržel P1 a začal se vzdalovat, ale po pár kolech mě nepříjemně rozhodil obrubník, musel jsem si dát menší výlet trávou a vedení ztratil. Udržet se za někym ve špinavym vzduchu s timhle kitem bylo dost o hubu, ale brzo jsem se s pomocí trafficu dostal zpět. Pak už jsem se držel na P1. Původně jsem chtěl měnit gumy jen při prvnim pitu, ale když jsem 15 minut před koncem viděl že mám půl kola náskok tak jsem je ještě vyměnil.

Nakonec dobře že jsem se neloudal, protože půl minuty po dojetí mi spadl net :D Tak zas někdy zdar.

 


Michal Sedláček
LMP2 / P2

Byl to závod odlišných strategií a o štěstí na provoz. David byl tentokrát jednoznačně lepší ve všem a zaslouženě vyhrál.

Každopádně jsem rád, že jsme se sešli v takovém počtu. Nenudil jsem se ani jedno kolo a doufám, že to tak bude i při posledním závodě na Road Americe. Nastoupím s vozem GTE takže budu muset hodně potrénovat abych si na závěr neudělal ostudu proti borcům co s tím jezdí celou sezónu :D

 


Petr Hejzlar
LMP2 / P3

Zdravím opět čtenáře závodní série ALMS.

Začal bych menším flashbackem. Tím mám na mysli vrátit se zpět do dřívějších závodů, které pro mě nedopadli moc přívětivě.Pátý závod, Virginie. Natrénováno jak blázen, velice dobrá závodní rychlost připravenost byla. Karma mě ale asi dostihla za to, že jsem furt potkával GTčka do míst, kde jsem je nemohl předjet. Trest za to byl, že mi freezla hra a najednou jsem byl ve zdi zaseknutý jako Michal. Tím pádej jsem měl z tohoto závodu 0, a z náskoku, který jsem budoval 4 závody byl rázem pryč. Těsně za mnou se ocitl L. Chocholouš o kterém vím, že dokáže potrápit.

Šestý závod byl v Laguně Seca. Moje velice oblíbená trať, ale ty obrovské klobásy které jsem chytal v tréninku snad každé kolo, byli fakt otřesné. Takový respekt ze mě budí pouze legendární Nord. Takže jsem jel spíše na dojezd, naštěstí jsem dopadl stále lépe než L. Chocholouš, který měl kontakt a tím pádem neměl moc šancí se dostat předemě. Bodový náskok se navýšil o 3 body, což bylo trošku uklidňující.

Sedmý závod, Road Atlanta, krásná trať moje velice oblíbená. Poprvé jsem jí jel tady u nás na 8 Hours of Road Atlanta by RGPL League, kde jsme měli v plánu jet 2 auta za tým RGPL, oba vozy byli krásně znějící Mercedesy AMG GT3. Trať se mi okamžitě zalíbila a jet na ní opět znovu se silnější kategorií LMP2 byl suprový žážitek, což bylo poznat i v rozhovoru se Zdeňkem po závodě.

Příprava na závod : Příprava nebyla opět nic moc, ale vzhledem k tomu že jsem trať znal velice dobře, tak nebyl problém menší trénink. Setup máme již delší dobu vyšperkovaný takže jsem ladil pouze drobné věci abych lépe přizpůsobil vůz. To jsem stihl v pátek a to byl jediný trénink na celý závod.

Kvalifikace : Kvalda byla náročná jako vždy v multiclassu. Bohužel kvůli tomuto formátu co máme, musíte zajet hotlap hned po outlapu a nebo to další. Poté chytnete hrozně velký provoz GT a jen občas se najde nějaká ta díra kde by se to kolo dalo odjet, další faktor je samozřejmě zda se vám to v tom kole podaří vše poskládat. Zajel jsem překvapivě rychlé kolo, které stačilo na 3 místo, což byl trošku i můj cíl. Můj cíl bylo být před Artyomem a Lukášem. To se povedlo. Hotlap jsem mohl posunout ještě tak o 5 desítek bohužel to nevyšlo.

Warmup : Nastavení pořadí, čůrací pauza a připravit se na první kolo. Ve warmupu jsem zajel plnej stejný čas jako v kvalifikaci prázdný, to jen dokazovalo, že tam potenciál ještě byl ale jelito jako já to nedokázalo dát dokupy.

Závod : Závod je vždy náročný. 80 minut se zdá jako krátký čas ale opak je pravdou v multiclassu. První kolo zahřívací a najednou rovinka a green flag. Trošku jsem zaspal ale né tak moc abych přišel o pozice. Předemnou mě bránila dvojice Beránek/Sedláček, a vedle mě se cpal můj největší soupeř L. Chocholouš. Vypadalo to že se mu útok do první zatáčky povede, ale byl až  moc opatrý a nechal mi opravdu hodně prostoru abch si jel čistou stopu a díky mnohem lepší výjezdové rychlosti jsem si vzal svojí pozici zpět. Dost dlouho se mi dařilo držet se Michala, dalo by se říct skoro až do první zastávky, také se mi dařilo ujíždět Artyomovi a Lukášovi. Po boxech jsem se vrátil až za Artyoma, což pro mě nebylo překvapení, protože jsem věděl, že on to pojede s lehčím vozem. Já měl strategii vzít plnou, nové gumy a na posledních pár minut jen dotankovat a neměnit penu. Pro mě byla tato strategie označená jako výherní, ovšem 
moje třetí místo bylo ohroženo jedním pilotem, který nezvládl svůj vůz na výjezdu a postavil se přímo kolmo proti mě a já nestihl zareagovat. Následovalo pár ťukanců, poškozené auto, časová ztráta cca 15 sekund a Artyom byl během chvíle kousek za mnou. Nakonec jsem si svoje místo udržel a dovezl to na bedně, za mě úspěch, radost, suprová trať, závod prostě bomba. Trošku škoda L. Chocholouše, kterému se závod moc nepovedl, díky tomu se můj náskok na něj zvýšil tuším na 7 bodů, ale to nemění nic na tom, že se budu snažit bojovat o nejlepší pozici v závodě.

Díky všem co si to přečetli až sem. Mějte se pěkně a třeba zase někdy. Ahoj.

 


Daniel Pásztor
GTE / P1

Tréning - Trénovať som začal v piatok, auto mi sedelo parádne. Mal som veľmi dobré tempo už od začiatku, no v nedeľu sa chovanie môjho auta úplne zmenilo. Musel som prerobiť skoro všetko, ale nakoniec to bolo ešte lepšie než predtým.

Kvalifikácia - Kvalifikácia mi vyšla úplne perfektne. Zašiel som svoje osobné maximum a kolo bolo takmer bezchybné.

Závod - Štart sa mi podaril a svoje prvé miesto som si udržal, no výjazd na rovinu sa mi nepodaril, vyšiel som na piesok a Alexey na mňa hneď zaútočil a predbehol ma. Hneď na to som spravil ďalšiu chybu a predbehol ma aj Petr Varmužka, takže som sa prepadol z prvého až na tretie miesto. Peťovi som to predbehnutie vrátil, no Alexeya sa mi predbehnúť nepodarilo. Vedel som, že mi stačí dojsť za Alexeyom, aby som získal titul tak som neútočil nejak tvrdo. Skoro v polovici preteku nás dobehol aj Vojta a ja som chcel skúsiť na Alexeya undercut. To sa mi nepodarilo a bol som ešte ďalej než predtým. Mal som stratu 5 sekúnd a musel som poriadne zabrať. 20 minút pred koncom som Alexeya dobehol a o pár kôl sa mi ho konečne podarilo aj predbehnúť. Ešte tesne pred koncom mi skomplikoval život Vladko keď dostal šmyk na výjazde zo zákruty, no našťastie som po kontakte s ním nemal poškodené auto a došiel som si pre víťazstvo a titul.

 

 


Alexey Kutsak
GTE / P2


Qual: Maybe the first time during the whole season I've done an exciting hot lap as for me, however it wasn't enough to grab the pole, so I decided to change some parametrs in my setup to increase oversteer. Unfortunately it didn't work at all. Anyway it was a good result for me.


Race: Since the start I've been trying to push to the limit and certainly it was helpful. Due to minor mistake Daniel gave me a chance to overtake, so I made a maneuver and went straight to the lead. Some laps later we were enough close to fight for the position however as it seemed to me he didn't take risk at all and that's easily could be understood. There is just no need to do something silly in this overall standings situation, So I knew that in fact he was a bit faster than me and probably not so far away from chequered flag he would take an attempt.

So he did. When he caught me after the pitstops where he lost approximately 6 seconds towards me we came into the chicane side by side maybe in the 10th time, don't know 🙂 but this time Daniel decided not to sit on my tail anymore and passed me on the outside line. Since that time each attempt to take some risk and close the gap in front was leading to near-spin as my car was set up with huge oversteer. Still it was maybe the best race of the season and I'm really pleased with that. 
Thanks everyone, see you then!

 

 


Petr Varmužka

GTE / P3

Získáním 3 místa v předešlém závodě jsem se opět dostal do boje o celkové 3 místo v šampionátu a tak jsem neponechal nic náhodě a snažil se poctivě připravit na tento závod. 


Kvalifikace mě bohužel vůbec nevyšla,protože první měřené kolo mě překazila některá LMP2 v poslední zatáčce tím pádem jsem měl pokažený i nájezd do dalšího kola a proto jsem raději zajel do boxu a skoro půl kvalifikace tim pádem bylo fuč. V dalším kole jsem zajel jen jakousi jistotu vůbec nějakého času což stačilo někam na 7 až 8 místo v kategorii GT. I v posledních pokusech v provoze jsem zůstal daleko za svým maximem a zlepšení na 6 místo bylo pro mě zklamáním.


Na startu jsem si díky penalizaci Vojty Polesného polepšil o jedno místo,ale ihned po odstartování v T1 jsem se dostal hned za dvojici Kutsak Pásztor na 3 místo. Po pár opatrných kolech jsem začínal získávat náskok na soupeře za sebou. Jen Vojta se přede mě dostal a uháněl za vedoucí dvojicí která se mě vzdalovala. Velkou část závodu jsem jezdil uplně sám,ale na nudu si nemůžu stěžovat. Sledoval jsem svoje rivaly v boji o 3 místo v šampionátu. Hodně mě překvapilo asi 20 min před koncem když přede mnou na trať vyjel z boxů Vojta Polesný a já s ním začal bojovat o bednu. Asi nejlepší dvacetiminutovka z celého šampionátu pro mě. Párkrát jsme si pozice vyměnili až jsem nakonec udělal chybu a otočil se na výjezdu z poslední šikany. Zdánlivě bylo rozhodnuto,ale Vojta na mě počkal na cílové rovince a tak jsme si to mohli dávat znovu. V posledním kole Vojta zpomalil ( ani nevím proč) a tak jsem si dojel pro 3 místo,které by si zasloužil určitě on.


V šampionátu jsem se dostal na 3 místo celkově a 2 místo patří mému týmu MonsterEnergy RGPL. Jako finále nás čeká Road Amerika,která patří k mým oblíbenějším takže už se moc těším.

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak