RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

12/07/2020
24 HOURS OF SPA FRANCORCHAMPS TEST RACE

19:50 Q - 20:15 R (60min x24 time - Day Cycle)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Round 5 Virginia - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu ve Virginii

 


Michal Sedláček
LMP2 / P1

Ahoj. Na tento okruh jsem se velice těšil a i příprava tomu odpovídala. Už po několikáté se mi potvrdilo čeho je moc toho je příliš a hned v prvním měřeném kole kvalifikace jsem se zasekl v barieře a tím pro mě kvalifikace skončila a zaručila poslední místo na roštu. 
Během prvních dvou kol jsem zvládl předjet všechny GTE a začít stíhací jízdu i když byla potřeba šetřit palivo aby vyšel jen s jednou zastávkou v boxech. Postupem času jsem se přibližoval soupeřům před sebou a díky jejím chybám jsem už v polovině závodu byl na první pozici tak trochu zadarmo. Nejdříve odpadl ze souboje Artyom, který narazil do svého kolegy a poté potkal stejný osud mého kolegu jako mě v kvalifikaci. Od druhého Lukáše jsem měl celkem náskok i v průběhu deště ale v předposledním kole jsem brzdil o pár metrů později než bylo zdrávo a už jsem zas letěl do zdi přesně tam kde jsem skončil v kvalifikaci. Tentokrát jsem měl víc štěstí než rozumu a mohl jsem dojet do cíle.

 

 


Lukáš Chocholouš
LMP2 / P2

Zdravím po náročném závodním víkendu z Virginia International Raceway.

Trénink: Protože technika ve voze nefungovala tak jak měla, začalo testování hned druhý den po Mosportu. 20 kol najeto a volant a veškerá technika fungovala OK. Neděle a závodní víkend začíná ... Ladit a testovat se začalo dvě hodiny před kvaldou. Po první hodině jsem byl s nastavením 
docela spokojený a proto se druhá hodina věnovala závodnímu režimu ... vše šlo podle plánu 😀 ... kvalifikace začíná !!

Kvalifikace: Vyjelo se hned a naplánováno bylo 2x 2 měřené kola. První měřené jsem kvůli provozu musel vypustit, druhé už celkem šlo. Zpátky do boxu, nové pneu a hned na trat. Outlap jsem se snažil co nejvíc přizpůsobit abych si udělal volnou trat. Povedlo se a byl z toho osobáček a prozatímní první místo. Do konce kvalifikace zbývali něco málo přes dvě minuty a já se rozhodl zariskovat, zajel jsem znovu do boxu, vzal pneu a jel. Mezitím Petr Hejzlar mě překonává o -0.148  a já o 6-7s stihnu najet do měřeného kola před vypršením kvalifikace. Jedu jak smyslu zbavený, pohání mě instinkt zabijáka. První sektor osobní max, ve druhém  už ale ztrácím a nakonec zajedu skoro identický čas jako svůj nejlepší. Na Petra to nestačilo, Gratulace k pole position.

Závod: Start do závodu moc nevyšel, útok na Petra se po T1 proměnil ve ztrátu pozice a já se uhnízdil na třetím místě. Jeli jsme hezký vláček a já vyčkával na chybu bojující dvojice přede mnou. Už při nájezdu do sedmého kola jsme začali předjíždět vozy třídy GT a chyba na sebe nenechala dlouho čekat, Artyom v poslední zatáčce udělal drobnou chybu a při nájezdu do desátého kola už jsem byl na druhé pozici.Pak to bylo jak na houpačce, díky vozům GT jsem se k Petrovi přiblížil až na dostřel, pak se ale podařilo zas Petrovi lépe prokousat a rozestup byl každou chvilku bud +0.200 a nebo +2.000. Po půl hodině přišla druhá kapitola, Michal Sedláček už se prodral celým startovním polem a už mi dýchal na záda. Byla to obrácená situace jako s Petrem, musel sem se bránit, což jsem úspěšně zvládal deset min. Mezitím co mi jsme bojovali tak Petr z prvního místa odstupuje kvůli nehodě a mi s Michalem tak bojovali o první místo. Moc dlouho jsem se na prvním ale neohřál, Michalův lepší nájezd na dlouhou rovinku udělal své, já se zas tak moc nebránil protože jsem měl už naplánované boxy. Ach ty boxy, tady přišla jediná ale za to fatální chyba, netrefil jsem boxové stání a na dvakrát jsem musel couvat, no ztráta asi 15 sekund. Michal zajel hned kolo po mě a když vyjel tak měl náskok asi 18 sekund. Proto nemělo cenu už riskovat a já se přepnul do úsporného režimu. Příjemné zpestření přišlo ještě dvacet minut před koncem, když se objevil déšť. Pořadí to už ale nemíchalo a já si spokojeně dojel pro druhé místo. Po odstoupení Petra se nám šampionát trochu dramatizuje a já jsem pouze jeden bod za Petrem na třetím místě celkově. Z Virginie si odvážím nejen hromadu bodů ale také spoustu důležitých dat a poznatků které budou potřebné k úspěšnému pokračování v šampionátu. Gratulace všem a těším se na vás příště.

 

 


Emil Geršák
LMP2 / P3

Čo napísať? Nepatrím k jazdcom ktorý pravidelne bojujú o bedňu. Takže ak nejakú získam, tak je to preto, pretože tí lepší proste ..... Ale história si pamätá iba výsledky. Takže. 
Q. Ako som mal natrénované. Samozrejme posledné miesto z placiek. Teda pardon, Michal bol za mnou, ale to preto, lebo nedal čas.... Závod. Po štarte som začal strácať na prvú trojicu, ale šiel som svoje, to na čo mám. Za pár kôl ma samozrejme dotiahol Michal. Odpor som nekládol, pretože to nie je môj súper a zo skúsenosti mi každá stratená sekunda na konci môže chýbať, ak sa pritrafí šanca na dobré body. Potom som vo vysielačke počul nadávanie Artyoma a videl jeho odstúpenie. Jazdilo sa mi dobre, ale asi 3x som si skoro cvrkol, keď mi gtčko z ničoho nič zmenilo stopu. Myslím si ale, že GT má síce právo voľby stopy, ale tiež musí sledovať premávku a ak mu svieti modrá, tak proste nemalo by si vynucovať túto voľbu. Keď dôjde ku kontaktu a má po závode "právo" voľby stopy mu bude naprd. No a pred pitom som si všimol že som tretí.....LOL. Samo psychika zapracovala a v mieste hore kde to posrala asi väčšina z nás som aj ja opustil trať. Následky našťastie boli "jazditeľné". Po boxoch som sa sústredil na body a prišiel dážď. Auto držalo. Akurát som pred závodom nenastavil jas monitora na závod a v tej tme som videl prd..... Do konca som si to užíval a doviezol to na prvej bedni na serveroch RGPL. 
Ďakujem súperom za skvelú zábavu a len tak ďalej v závodoch multiklas.

 

 


Daniel Pásztor
GTE / P1

Tréning - Veľa som toho na preteky nenatrénoval. Auto sa mi podarilo nastaviť perfektne. Časy s plnou nádržou som jazdil celkom dobré a už od začiatku som bol spokojný s chovaním auto aj s mojou rýchlosťou.

Kvalifikácia - Kvalifikácia sa mi vôbec nevydarila. Najprv do mňa narazilo LMPčko keď som bol v rýchlom kole a potom ledva som vyšiel z boxu a v prvej zákrute ďalšie LMPčko nedobrzdilo a narazilo do mňa. Nakoniec som aj tak kvalifikáciu vyhral aj s hrozným časom kde som mal rezervu aspoň 0,5s.

Závod - Na štarte som zaspal a s Alexeyom sme boli bok po boku. Myslel som si, že som prvé miesto už stratil no nakoniec som si ho nejak udržal. Hneď som ostatným začal uchádzať. Keď som videl, že môj náskok sa stále zväčšuje tak som prestal tlačiť a začal som šetriť gumy. Po niekoľkých kolách už moje auto vďaka opotrebení gúm začalo šmýkať v niektorých rýchlych zákrutách a veľa krát som si myslel, že to neudržím. Alexey išiel na zastávku o kolo skôr a získal niekoľko sekúnd, ale ja som mal stále náskok viac ako 14 sekúnd tak som sa nemusel strachovať. Na nových gumách som zase zrýchlil a jazdil som časy na úrovni môjho kvalifikačného času. 20 minút pred koncom začalo pršať. Ja som hneď zašiel do boxu vymeniť suché gumy za mokré. Najprv som myslel, že to bola chyba, lebo hneď pršať prestalo. Trať bola aj tak mokrá až na toľko, že sa na nej so suchými gumami jazdiť nedalo. Alexey gumy nevymenil a dostal sa predo mňa. Dobiehal som ho veľmi rýchle a keď už som bol za ním tak spravil chybu, a ja som ho predbehol. Potom zase začalo pršať a Alexey išiel prezuť gumy. Vďaka tomu sa môj náskok vyšplhal až na 48 sekúnd a ja už som mohol len v kľude dojsť do cieľa.

 

 


Alexey Kutsak
GTE / P2

Qual: Not to say that I'm satisfied with it as during practice I set a bit faster time and it was just 6 hundreds of a second between me and Daniel. But at the same time I think he didn't complete an ideal lap too.


Race: Then something went completely wrong as it seemed like the car was completely different in comparison with I had to drive duting the practice. As a result I was in 20 seconds behind Daniel before the pit, at least after it we had almost the same pace. And suddenly the rain started. I decided to stay in as much as possible and when the rain stopped it seemed as the right decision firstly. But the track stayed pretty damp and it started to rain again, so I had to enter the pit and finally change tyres. During such conditions I felt much better and somehow the gap to the lead shortened, maybe Daniel was not pushing at all to be safe from mistakes. It's a pity and even surprisingly to see that all the rest can't keep our pace and whatever I do the second place is always mine. Still there is a need to change something in car setup in order to prevent such steering as during this race.


That's all for today, see you!

 

 

 


Vladko Nesvadba
GTE / P3

Na další víkend ve Virginii jsem se těšil, krásná rychlá i technická trať. Kvalifikace byla hektická,jelikož byl velký provoz a nedostačný trénink. Nakonec a to doslova po doběhnutí časového limitu třetí flek. 
Závod začínal o pár pozic dále jelikož jsem dostal časovou penalizaci z minulého klání a to o sedm míst. První třetina stíhačka, druhá udržení pozice, ale třetí třetinka závodu teprva byla opravdu zábavná. Dvacet minut před koncem deštíček, škoda, že nepřišel dříve. Alexey a Danko opět o krok napřed,ale závod se povedl na třetí pozici dokončit takže spokojenost. Gratulace a zase příště Tě píst...

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak