• 2019-08-25 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

25/08/2019 - RGPL SUMMER CUP 2019
ALMS 2019 TEST - IMOLA

19:30 Q - 20:00 R - 70min

DOWNLOADS
CAR #1 - #2 - #3 - #4 - #5
#6 - #7 - #8 - #9 - #10
#11 - #12 - #13
SC - IMOLA

Round 3 Mid-Ohio - Vyjádření ze závodu

Vyjádření jezdců z Top 3 po závodu v Mid-Ohio

 


Michal Sedláček
LMP2 / P1

Zdravím, přípravu jsem měl opět celkem ulehčenou díky Petrovi a jeho tvrdé práci na nastaveni. Ví kam sáhnout a znova výborně auta odladil.

V kvalifikaci to bylo znát protože jsme se časem od sebe moc nedělili.

Na startu jsem trochu zaspal a Petr mi do první zatáčky vystrčil čumák a musel jsem ho pustit do vedení. Po následujících třech kolech jsme si pozice vyměnili a já se mohl soustředit vysloveně na svůj výkon. Na této trati byla potřeba velká soustředěnost a předvídatelnost jelikož je trať velice úzká a krátká s celkem masivními horizonty, kde bylo dost obtížné se prokousávat mezi GTE vozy. Musím říct, že trať patří mezi mé oblíbené a i když jsem nebojoval s nikým ve své kategorii tak jsem se při závodě velice bavil. GTE piloti byli celkem dost obezřetní a byla zábava se jimi prokousávat na této skvělé trati. Do cíle jsem to dovezl bez jediné chyby a kontaktu a z toho jsem měl asi vetší radost než ze samotného vítězství. Pro tým double v obou kategoriích a doufám, že to tak bude pokračovat nadále.

Další závod na Mosportu, krerý je taky celkem úzký a krátký zaručuje podobnou zábavu. Těším se Zdar

 

 


Petr Hejzlar
LMP2 / P2

Zdravím po náročném závodním víkendu z Mid-Ohia. Začneme tréninkem. 

Trénink: Testování bylo velice podobné jako na předchozí závod, kterým byl Watkins Glen. Trať jsem nikdy osobně nejel, možná 2x nebo 3x jsem jí viděl, jak někdo na ní zajel kolo, ale člověk si taky prd pamatuje po delší době. Takže trénink úplně od nuly. Naučit se stopu bylo opravdu složité, přece jen je to hodně náročná trať, trefit přesně apexy, brzdné body, a hlavně nastavit vůz. Proto jsem nezanedbal přípravu a podařilo se mi vůz nastavit relativně rychle. Set jsem poté poslal Michalovi, aby to pořádně otestovat, přece jen tu trať lépe zná. Set zhodnotil jako dobrý, dal mi zpětnou vazbu, že změnil 2 hodnoty z důvodu že mu to tak sedí víc. Mě to nedalo, a tak jsem ještě pár dnů před závodem na server vlezl a pohrál si s podvozkem a trošku s řízením. Tato finální verze mi seděla jak zadek na hrnec. Auto bylo stabilní, šetrné k pneumatikám, spotřeba byla taky OK, časy jsme zajížděli skvělé. Opět následovalo putování k Michalovi a ten to zhodnotil slovy ‚Dobře jsi to poladil‘. Takže jsme u této finální verze již zůstali a mě už pouze zbývalo vymyslet strategii na závod. Z testování jsem si všiml že gumy určitě nevydrží celý závod že bude potřeba jejich výměna, doposud jsme je měnili vždy. Zbývající otázka byla palivo se kterým trošku bojujeme. Po mých výpočtech mě bylo jasné, že nám bude stačit 1 zastávka při které vezmeme plnou nádrž a nové softy. Musel tak učinit každý, takže vše v závodě záleželo na tom, jak se podaří Kvalifikace, start a následně to jak budeme schopné proplouvat okolo GTček.

Kvalifikace: Kvalifikace byla zajímavá. Vyjeli jsme s Michalem co nejdříve jako vždy, a zkusili jsme svůj outlap přizpůsobit GTčkám. Tím mám na mysli, že nepojedeme hned kudlu, ale že pojedeme pomalu abychom měli větší mezeru. V předchozích závodech ty GTčka vyjížděli okamžitě za námi tak jsme to chtěli zkusit. No jenže Karma, GTčka se z boxů tahali jak králici z klobouku :D. Takže jsme měli max 2 kola na to dát hotlap, protože s provozem se nedalo zajet krásné kolo. Nejspíš bude Michal souhlasit, ale kvalifikační kolo se nám nepovedl zajet takové jaké jsme uměli, bylo spíš takové průměrné. Z čeho jsem začínal mít strach byl ale Artyom. Jeho Q kolo bylo dost podobné tomu našemu, takže kluci pomalu šlapou na paty. Naštěstí do konce kvalifikace se pozice nezměnili. Já jsem zalej 2 místo, měl jsem v posledním kole našlápnuto na pole position, ale podělal jsem poslední sektor a bohužel zlepšení nebylo. Gratulace Michalovi k pole position.

Závod: Závod za Safety Carem je trošku sázka do loterie, jakmile uslyšíte green flag, go go go šlapete na plyn. No jenže já jsem tenhle příkaz neslyšel ale všiml jsem si na obrazovce green flag tak jsem tomu dal napít. Michal možná trošku zaspal a já jsem se dostal na vnitřek zatáčky kde se neměl moc šancí ubránit. Chtěl jsem si s ním trošku zazávodit a vyjet náskok na jezdce za námi. To se mi asi 3 nebo 4 kola dařilo, ale asi jak jsem byl natěšený na to že budu Michala bránit a že chci jet co nejrychleji, tak se mi podařilo přehřát gumy tak, že se na nich nedalo stabilně jet. Random to ustřelovalo, na brzdách mi to občas cuklo, neměli takový grip jako jsem potřeboval. To se projevilo v předposlední zatáčce jsem trošku probrzdil a viděl jsem Michala za mnou. Řekl jsem mu ať jede, že se mi auto neřídí dobře a já potřeboval schladit pneu a hlavu. Přizpůsobil jsem jízdu tomu, abych tak moc nepřehříval pneumatiky, ale taky aby mi Michal hned neujel a taky aby mě Artyom nestahoval. Uběhlo pár kol a GTčka. Řekl bych že já tak i Michal jsme na ty GTčka měli trošku smůlu, nejčastěji jsme je samozřejmě chytli do míst, kde prostě musíte čekat, a to jste viděli, jak ty vteřiny na deltě přibývají, nic pěkného. Po polovině závodu jsme jeli do boxů vyměnit a dotankovat, zajeli jsme s Michalem ve stejném kole. Můj cíl byl jasný. Stáhnou Michala o 20 nebo 30 sekund je nesmysl, pokud neudělá fatální chyby, což u Michala není normální. Tak jsem se rozhodl jet pro 2 místo a držet si náskok na Artyoma. Přizpůsobil jsem tomu managment pneu a trošku i paliva. V případě nouze jsem byl schopný zvýšit výkon motoru abych si náskok udržel, to ovšem nebylo naštěstí potřeba. Do cíle jsem dojel s velkou ztrátou, níže odůvodním, proč byla tak velká. Nakonec je z toho krásné 2 místo. Dvojitý double byla taková třešnička na dortu. Abych se vrátil k té ztrátě. V průběhu závodů jsem měl snad 5 nebo 6 infarktových situací. Dojel jsem GTčko a těsně přede mnou udělal chybu a roztočil se. Tam jsem nechal dost času. Největší infarktová situace však byla, když jsem přejížděl T. Pavlíka a přes to jeho Porsche jsem neviděl ceduli, a brzdil jsem o 100 m déle, než jsem měl. Kontakt se zdí nepotěšil jak s jízdními vlastnostmi, tak i s časovou ztrátou. Naštěstí do konce zbývalo pár kol a neohrozilo to pozici.

Zatím se nacházíme na prvním a druhém místě v kategorii LMP2, kterou i vedeme co se týče týmu. Zatím se nám daří dobře a doufám že to bude i pokračovat. Tak zase někdy. Zdar.

 

 


Artyom Aslamazyan
LMP2 / P3

Hello! Here is my little race report.

The qualy (p3) was difficult due to hard traffic, didn't my best, could be a little closer to very fast two guys in front.

Start of the race was good, stayed 3-rd and had good speed for some laps. But then had a big crash in a spun gt car. It was luck i could continue. Then another such crash and both times no way to avoid accidents. For several times i struggled with overlapping some drivers ignoring blue flags. All in all a good race on a damaged car. I would like to be more competitive, but podium is nice.

Grats winner! Looking forward next races at RGPL which is a very cool league! Thanks everyone.

 

 


Daniel Pásztor
GTE / P1

Tréning - Môj tréning nebol najlepší. Auto som nevedel nastaviť vôbec na Mid Ohio a stále som len menil nastavenie, ale nič nefungovalo. Nakoniec som to nejak nastavil a celkom mi to aj sedelo, a vedel som jazdiť časy na úrovni môjho kvalifikačného času.

Kvalifikácia - Kvalifikácia sa mi vydarila a zašiel som svoje osobné maximum. 

Závod - Štart sa mi vydaril, ale hneď som cítil, že s mojim autom niečo je. Vôbec mi nesedelo a jazdil som hrozné časy. Po 3 kolách som sa cítil ako na ľade, auto mi vôbec nedržalo a myslel som si, že to niekde rozbijem. Nakoniec som nejako zašiel celý stint bez nejakej väčšej chyby. Po zastávke mi auto sedelo už trochu lepšie, ale stále som nevedel jazdiť rýchle časy aj s nádržou naplnenou menej než na polovicu. Prvé miesto som si udržal až do konca.

 

 


Alexey Kutsak
GTE / P2

I've tried to be careful during the start and from the get go it was possible to gain some positions but then it was Tomas Pavlik on the way and it wasn't easy to pass him because of too high rear wing, I think. So I've decided to dive down the inside in mid-speed corner on the third sector and we collided a bit. Maybe he didn't even expected to see me here, I agree that it is not the most typical place to overtake. What is worse some laps later I hit Tomas Matousek at the same place but this time he has spun. I'll have to think about overtaking in such kind of corners in the future. I bring my apologies for two Tomases. Speaking about the pace I can't say that I'm pleased with it, setting only high 1:18s wasn't my goal during the testing. Fortunately tire degradation wasn't so high so to keep the pace of 1:19 was possible almost every lap. But two spins at the second half of the race ruined all my chances to get to Daniel and fight for the win. Making a conclusion: it is necessary to qualify.

Thanks to everyone, see you in Mosport!

 

 


Vladko Nesvadba
GTE / P3

Kvalifikace pro mě překvapením, lepší čas než v tréninku.Závod začal tragedií když jsem nějakým způsobem zaspal :) a potom jen koukal jak Danko frčí někam do dáli.Totiž moje vize byla, že se ho aspoň chvilku budu držet :). Potom jsem kroužil a kroužil sám až do konce...trať výborná, mám na ní výborně vzpomínky z jedničky rF.Děkuji za vydařený závod a zase příště...gratulace a tě píst

 

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak