• 2019-10-20 ALMS.jpg
  • 2019-10-27 DTM.jpg
  • 2019-11-03 ALMS.jpg
  • 2019-11-10 DTM.jpg
  • 2019-11-17 ALMS.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

30. listopadu 2019 pořádáme další Endurance závod - 6 Hours of Nordschleife s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Sebring - Petr Hejzlar ( 2 )

Trénink – Trénování na závod bylo docela vtipné. Do sobotního rána jsem vůbec neměl koupený mód, takže jsem nenajezdil ani kolo. Naivně jsem si myslel že kolega Michal bude mít už nějaké to nastavení, když je ta sobota. Ovšem Michal si válel gumy na dovolené někde v teple a na mě se pěkně vysral :D. Do večera se mi podařilo auto nastavit tak jak jsem potřeboval pro svůj jízdní styl, velké díky Dankovi že mi pomohl udělat perfektní základ ze kterého určitě budeme vycházet i v dalších závodech letošní sezóny. Už jsem to chtěl pomalu balit a jít spát, jenomže v tom začalo pršet. Měl jsem takový blbý pocit, že buď někdo zmáčkl kouzelné tlačítko, anebo že bude velká šance že bude pršet i v závodě. Auto jsem přizpůsobil radši na mokro, kdyby náhodou opravdu zapršelo. To se naštěstí nestalo a mohli jsme se soustředit na závodní tempo, jak je u nás s Michalem známo.

Kvalifikace – Kvalifikace byla divoká. Prvních par kol bylo čistých, takže jsme se snažili s kolegou zajet to nejlepší co šlo. Potom už jsme potkávali GTčka a museli jsme často kolo vypustit anebo dokonce extrémně zpomalit abychom měli před sebou čistý vzduch. Michal měl krásně našlápnuto na to zajet čas pod 43 a opravdu to v předposledním kole zajel. Blázen. Mě se podařilo ke konci ještě navýšit náskok na soupeře o pár desetin, čímž jsem si pojistil pěkné druhé místo v kvalifikaci.

Závod – Letmý start, měl jsem trošku bobky, jaké jatka do první zatáčky to budou. Start se mi povedl nejlépe z naší kategorie a kdybych chtěl bojovat s Michalem, tak bych byl do první zatáčky agresivní, ale vzhledem k tomu že jsme kolegové, víme, co od sebe čekat a ví se, že Michal je rychlejší než já, tak nemělo cenu riskovat hned v první zatáčce prvního kola v osmdesátiminutovém závodu. Na začátku byl úkol jasný. Vzít čáru nejrychleji jak to jde abychom si vybudovali náskok. Během pár kol mi Michal ujel, já zase ujížděl dvojici Aslamazyan/Beránek, kteří spolu sváděli souboje. V jednu chvíli Michal řekl, kolik mi to žere, v tu chvíli jsem zjistil, že jsem pár kol jel na mód motoru Safety Car, což znamená nejmenší možná výkon, který auto dokáže poskytnout. Po přepnutí na správný mód jsem pomalu ale jistě navyšoval náskok na jezdce za mnou a snažil jsem se být ve vizuálním kontaktu s Michalem, ovšem ten si jel to svoje :D.

V sedmém kole jsme dojeli štrůdl GTček a teď bylo nejdůležitější tím traffickem projet, jak nůž máslem abychom tady neztratili najetý náskok na soupeře. Nevím jak Michalovi, ale mě se to moc nepovedlo a nějakých pár sekund jsem tam nechal. Nádrž byla pomalu prázdná, a tak se blížili zastávky v boxech. Měli jsme otestováno, že pojedeme 2 pity, takže jsem zajel dřív než Michal, vzal pnou softy. Do konce závodu by mi nedala nádrž, tak jsem musel pro palivo. Když už jsem jel do boxů, vzal jsem i gumy abych si případně pojistil že když budu muset někoho stahovat, abych měl čerstvé gumy a lehké auto. Nakonec jsem dojel do cíle s dostatečným náskokem, který jsem si držel už od první zastávky v boxech. Závod jsem si užil díky multiclass a velká gratulace Michalovi. Uvidíme se za dva týdny.

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak