RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

12/07/2020
24 HOURS OF SPA FRANCORCHAMPS TEST RACE

19:50 Q - 20:15 R (60min x24 time - Day Cycle)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Bathurst - Zdeněk Šmarda ( 1 )

Ahoj Zdenku, co říkáš na tu pauzu co sme měli? ?

Ahoj Karle! No... Trošku delší, než jsem chtěl. Teď, během dnešního rozhovoru mě samozřejmě minulá absence trošku mrzí.

Copak? To si orpavdu chtěl vše vyhrát?

Já vím, že to není moc skromné, ale prostě už to bylo blízko - nastavení bylo super, navíc následovalo Macau, to prostě je moje trať a ten Bathurst už jsem měl najetý... Ano, opravdu jsem to chtěl vše už vyhrát! ?

A nebylo by ti ani trochu líto, že bys nenechal nikomu ani ten rozhovor? ?

Ale tak Karle, na co si tu hrajeme ? Vždyť je to můj poslední rozhovor.

Nehrajeme si na nic ? ano tenhle je poslední, ale na jak dlouho? ? Opravdu se neplánuješ vrátit? Myslíš, že komentátorská kabina ti vydrží na dlouho? ?

Věřím tomu, že v tomto roce už si povídat nebudeme ? Možná, ale opravdu jen možná se vrátím na podzim na jednu sérii.

Ale ale..že bys nám tady třeba naznačil co se plánuje? ?

Myslím, že bych mohl prozradit Endurance. Resp. RGPL GT3 Endurance Series 2017 - 3 hodinové závody dvou jezdců v jednom autě - koncept RGPL GT3 Sprint Series 2016 ovšem teď už regulérní endu dle vzoru Blancpain Endurance Series. Budeme jezdit opět v neděli, posuneme to ovšem asi na start o 18:00 aby jsme dojížděli klasicky ve 21:00. Reálnost tohoto šampionátu stojí a padá na zájmu posádek. Šampionát bude oficiálně oznámen na přelomu dubna/května, aby jsme měli možnost zareagovat na nízký entry list a připravit jiný šampionát. Ale doufám, že to vyjde a že přilákáme i nějaké Endurance teamy ze zahraničí!

Tak to je hodně ambiciozní ? a děkuji za takový malý pohled do předu, ale teď pojďmě do zadu. Po nepodařeném Macau nastal větší trénink než obvykle? Nebo už to bylo spíš tak, že je ti jedno jak dojedeš, jelikož "cíl" byl zničen?

Cíl byl zničen! ? Macau mě hodně mrzelo a když už všechny tituly byli doma a cíl vše vyhrát nevyšel tak jsem vlastně na trati ani nebyl. Měl jsem v sobotu v americkém Sebringu 12ti hodinový závod a tak jsem se připravoval na něj. Hodinu před kvalifikací jsem přijel na Bathurst a zjistil, že je to uplná marnost. ? Naštěstí jsem se do toho nějak dostal a už v kvalifikaci jsem začal jezdit obstojné časy, i když nedosahovali těch hodnot, kterých dosahovali v prvním závodě na Bathurstu.

První závod na Bathurstu žádný nebyl, takže to tady vůbec nevytahuj. Ale co tedy kvalifiakce, třetí místo za Michalem a Danielem, pořád druhá řada kterou máš tak rád. Ale nepřekvapilo tě, jak moc Michal všem nakládá? ?

Mnooo. Ani ne. Michal toho dost trénuje, navíc on sice online jezdí teď nově, ale má zkušenosti, takže nejsem překvapen jej vidět takhle vepředu. Navíc samozřejmě nesmíme zapomínat na úpadek tréninku vlivem již rozhodnutého šampionátu, takže spousta lidí prostě ani trénovat už nechce a maximálně se jen sveze... Ale i tak super. Na trati bylo 18 aut.

Jo, účast až na Macau (že by strach?) byla parádní ?. Jak si vnímal první část závodu? Než byla přerušena tajfunem. ?

Jako dobrý. Ale borci ujížděli. Celkem sem se s tím smířil, že to třetí místo mi nějak bude muset stačit, ale nakonec jsem začal Danka dojíždět a pak - tajfun. Ve finále jsem byl rád, že se závod bude restartovat a tak budu mít šanci to opět rozjet. V prvním závodě jsem měl lepší start, ale Michal mě zablokoval a nemohl jsem přes něj jít. Navíc druhá čast, která byla vypsaná na 45 minut dovolovala celkem čarovat se strategií.

A po restartu si začal bojovat s Danielem. Povídej jak se to vyvíjelo.

Podařilo se mi hned po startu dostat za Michala, tentokrát měl Michal lepší výjezd z první zatáčky a tak jsem mohl Danka předjet. Bohužel to trvalo jen pár kol. Ale já se nevzdával a tlačil dál. Už mě začal zdržovat, tak jsem chtěl počkat ještě jedno kolo a jít do boxu. Ovšem Dan mi to překazil a šel o kolo do boxu dříve jak jsem chtěl já - ovšem měl jsem takový divný pocit, že šel o kolo dříve, než mu vystačí palivo. Já jsem tedy musel zaujmout druhou taktickou roli a to vydržet co nejdéle a ujet mu.

A to se taky povedlo...ujížděl si a po pitech všech si byl na prvním místě. Bylo to velké překvapení? ?

No bylo. Já tajně doufal, že Michal vymění pneumatiky a snažil jsem se také díky tomu držet co nejblíže. Nevím co se mu tam ovšem stalo, ale pohodlně jsem jel kolem něj v boxech projel a na trati jsem se objevil s pěkným náskokem na prvním místě. Šel jsem do risku s tím, že ty gumy měnit nebudu. Dařilo se mi je celkem šetřit a říkal jsem si, že i díky tomuto kratšímu závodu a jen deseti minutám do cíle, bych ten náskok, který budu mít mohl udržet do cíle.

A do cíle si to nakonec udržel s malým náskokem na Fikara, co se stalo? Náskok si měl předtím dost velký. ?

Pamatuješ si jak jsem si říkal, že mi přišlo, že Dan šel do boxu o kolo dříve, než by mu to vyšlo? Tak já si natankoval tak, aby mi to vyšlo akorát... Ale zapomněl jsem na poslední bonus kolo. Asi, bych to dojel. Ale díky tomu, že Danielovi došel benzín a musel pustit Peťu Fikara jsem měl takový náskok, že jsem si dovolil zastavit u cílovky a počkat, až uplyne čas pro konec závodu a pak čáru přejet.

A tak skončila sezona, kde si vyhrál 5 ze 7mi závodů, Mercedes dokonce 6. Jak bys to zhodnotil jako celek?

Úžasný! Bylo super si zavzpomínat jaké to dřív bylo jezdit ve dvaceti lidech na okruhu! Chodit trénovat a vždy mít někoho na serveru. Prostě tahle série, musíme se pochválit, se nám opravdu povedla. Líbila se lidem a já už se jen těším na další série a doufám, že lidi budou dále věrní a příjdou jak na DTM tak i na obnovenou Formuli 1! Kdo neví a tudiž nečetl - máme pro vás poháry a komentované Živé přenosy. Nenechte si to ujít! ?

Tak díky Zdendo a budeme si přát hodně keců v kabině! ?

Díky za rozhovor, gratuluju všem co si splnili vytyčený cíl v této sezóně, děkuji všem za účast a těším se na vás už v roli komentátora  zase příště!

 

Komentáře   

# Bohumil Steiger 2017-03-18 12:25
Gratuluji Zdeňku.
Tvoje jezdecké schopnosti jsou hodně vysoko 8) . Bude to škoda když nebudeš s námi na trati :-? . Na druhou stránku se zase těším na tebou komentované závody. Bude to určitě super zpestření na RGPL. :roll:
# Zdeněk Šmarda 2017-03-18 20:57
Cituji Bohumil Steiger:
Gratuluji Zdeňku.
Tvoje jezdecké schopnosti jsou hodně vysoko 8) . Bude to škoda když nebudeš s námi na trati :-? . Na druhou stránku se zase těším na tebou komentované závody. Bude to určitě super zpestření na RGPL. :roll:Díky Bobe :) Ale neloučím se navždy :) Prostě teď toho je doma moc a tak musím něco vypustit a když vás je teď na trati mraky, je to vhodná příležitost... Snad mi / nám komentování půjde :) Jinak nadále se uvidíme ve WTCC a já budu pokračovat svoji kariéru Endurance :)

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak