RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

12/07/2020
24 HOURS OF SPA FRANCORCHAMPS TEST RACE

19:50 Q - 20:15 R (60min x24 time - Day Cycle)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Sebring - Zdeněk Šmarda ( 1 )

A opět se shledáváme. Jako obvykle v tom samém složení :D.

 

Ahoj Karle! Si říkám - nechceš se ke mě nastěhovat do karavanu? ?

Asi to tak dopadne, normálně doufám, že v Macau trefíš nějakou zídku a dáš možnost někomu jinému :D.

Ty, spadl mi řemen! Stát se to může, byl jsem se tam podívat v pondělí na pár koleček, ale nějak to časově s týmem nevidíme…

Ale copak, snad se nebojíš? ?

Copa já sem se někdy bál? Jen zubaře! Spíš to vidím reálněji, že se něco stane! ? Ale neee, Macau mám rád, však to víš a sedl jsem si s ním i nyní. Hned jsem zajížděl nejrychlejší časy. Takže když vyloženě nespadnu do přípravy 2015 - 2016 tak by mi mohlo jet o sekundu pomaleji na jistotu a mohlo by to být dobré ? Uvidíme, soupeři ale ještě moc asi netrénovali. Vidím tam jen 12 časů. To je dost málo. A sobota je zase moc dlouhá, takže uvidíme, s čím soupeři příjdou!

Tak budu doufat, že se soupeři vytáhnou :). Ale vraťme se. Byla cesta ze západu na východ klidná?

Tak jak jsme si řekli už minule, bylo to poměrně divoké díky další nule kolegy, takže i skrz moje vitězství jsme odjížděli do Sebringu se smíšenými pocity, ale já osobně jsem tam jel s nadějí na lepší zítřky - věděli jsme, že ta trať nám fakt sedne!

Což se vyplnilo a vedení je konečně šťastnější?

Vedení nyní chrochtá blahem! Však slavíme titul v jezdcích! Teď se můžeme plně vrhnout na týmový výsledek, který byl od startu prioritou pro tento šampionát! Ze mě osobně spadla všechna ta odpovědnost, nyní můžu uvolněně bojovat vepředu a nemusím tak ani řešit svůj výsledek jako bezpečně dojet pro co nejvyšší bodový zisk. Díky doublu v Sebringu jsme si strašně moc pomohli!

K tomu sem se samozřejmě chtěl cestou dostat, ale když už si to zmínil tak velká gratulace určitě nejen ode mne. Jaké si z toho měl pocity? :D

Díky moc! Pocity jsou perfektní! Věděl jsem, že to je moje, zatím poslední sezóna a tak jsem se chtěl nějak pěkně rozloučit a všichni věděli, že cíl je Team Cup, ovšem to neznamenalo, že jsem chtěl dojíždět hůř jak TOP3, TOP5, ale upřímně, mé myšlenkové pochody se dost měnili - Po Brands jsem si říkal "hele, ale ono by to mohlo jít", po Imole "ty na to máš, pojď do toho" a po Laguně už jsem věděl, že ten titul tam prostě nějak dotlačím! Je super vědět, že dva závody před koncem je hotovo. Samozřejmě ne pro soupeře. Jsem za to rád - i když, opět, si za to soupeři tak nějak mohli sami. Je jich tu dost a jsou kvalitní, možná i kvalitnější i jak já, ale prostě zatímco já jsem dokázal kromě prvního závodu vždy vyhrát, oni zaváhali. Vždy nějaký soupeř zaváhal a dopadl velice špatně. A ne jednou. Na druhou stranu, nevyhrál jsem šampionát naštěstí jen sběrem bodů a to mě letos opravdu těší, je to dobře odvedená práce a ne jen čekání na chyby soupeřů! Před sezónou jsem tomu nevěřil, nebyl to cíl ani jsem o to nějak ve finále nestál ani nesnil, ale prostě ta šance přišla a já ji chytil za pačesy! A rozloučím se tak nejlépe, jak jsem mohl. Navíc v sezóně, která je plná kvalitních jezdců, nebyla to série pár kamarádů, kteří se šli vyblbnout! Liga tady má nejsilnější sezónu ve své historii, na trati je vždy dvacet a více aut a o to je to celé sladší!

Dobrá, ale přesuňme se ke kvalifikaci, tu si vyhrál .. zatím nejdominantněji výsledkem. To sem na druhém místě byl fakt tak slabý? :D

Možná. Přiznej se, kolik jsi natrénoval? Já na své poměry hodně. Pokud se nemýlím něco málo kolem sta kol tam bylo. Měřených tam 60 určitě bylo. Nastavení jsem změnil jen mírně. Tentokrát jsem měl Offeho jako závodního inženýra a po prvních mých testech, kdy jsem zjistil, který základ vezmeme jako závodní setup na Sebring jsme trošku jen decentně poladili podvozek a mohli jít opět do boje! Ano, opět Offe a jeho perfektní schopnosti nastavit auto stála za mými výsledky! ?

Přiznám se, skoro vůbec :D, ale nestálo za tvým výsledkem i nemožnost většiny jezdců se zúčastnit?

Tak ptal ses hlavně na sebe! Ano, v tréninku byl časově hodně blízko Michal Sedláček a tomu zákaz kvaldy hodně zkomplikoval závod. Každopádně jsem zajel poměrně slušný čas, který se stejně vesměs na trati jen tak neobjevil, takže si myslím, že by se nic nezměnilo - každopádně by ty časy byli velice těsné a za mnou by bylo hodně rychlíků, kteří by mě závod hodně znepřijemňovali - takže ano, těch cca 14 lidí co nemohlo odstartovat do kvalifikace mi hodně pomohlo!

A ta jejich “kvalifikace” ti určitě pomohla i v závodě je to tak?

To určitě, než se stihli poprat s nástrahy uprostřed pole - a že někteří nedokázali, já už jsem byl dávno pryč!

A pak už to bylo zase staré, známé až do cíle, nebo se ti zase něco “podařilo”? :D

Ehm.... Kromě hektické zastávky v boxech niiiiic ?.

Hektická zastávka? Povídej :D.

Ale tak asi 20m před boxovou čárou jsem vyměkl a nakonec jsem zajel do boxu o kolo dříve, abych neskákal na mililitry v nádrži ? Pobořil jsem pár kuželů, ztratil pár sekund. No pro diváky asi krásná podívaná ?

No tak aspoň že něco se ti přihodilo :D. Já ti tedy Zdenku ještě jednou gratuluji a děkuji :).

Není zač, snad se uvidíme zase brzo! ?

 

 

Komentáře   

# Bohumil Steiger 2017-03-03 21:56
Také se připojuji ke Gratulaci...
Jsi prostě profík...a ne jen ty Zdenku :roll:
# Zdeněk Šmarda 2017-03-05 00:55
Díky :)

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak