RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

12/07/2020
24 HOURS OF SPA FRANCORCHAMPS TEST RACE

19:50 Q - 20:15 R (60min x24 time - Day Cycle)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Laguna Seca - Zdeněk Šmarda ( 1 )

Ahoj Zdenku! Zase...

Opět ahoj Karle!

Zdenku, jak vidíš týmový titul, to byla tvá priorita, že? Zatím stále vedete, ale kolega nemá ze čtyř zábodů ani bod, nepřemýšlí tým nad nějakou změnou?

 

Tak zdravím i ostatní čtenáře a čtenářky. Bohužel situace v týmu byla hodně napjatá, po Laguně, kdy Matej opět odjel s nulou někdo z PR vypustil už inzerát na novou sedačku, ovšem nakonec jsme si sedli s vedením a domluvili se, že Matej bude pokračovat i nadále. I když je nyní v krizi, stále je to kvalitní jezdec, který umí zajet výborný závod a já očekávám, že dříve, či později přijde jeho závod. Osobně jsem samozřejmě zklamaný z jeho konta, ale musíme vzít v úvahu, že ne všechna odstoupení byla stoprocentně jeho vinnou. Já jsem osobně člověk, který by nerad někoho viděl vyhazovat - pokud by Matej samozřejmě ukončil angažmá, museli bychom to řešit, ale aktuálně má naší i moji maximální důvěru a očekávám, že i když již nic v tabulce jezdců nepředvede, tak že se blískne skvělým výkonem v jednotlivých závodech a titul by jsme si mohli zajistit třeba již nyní po Sebringu - nebo k němu hodně nakročit. Každopádně, máme nyní stále dosti kvalitních soupeřů, kteří mají kvalitní tým, ale naštěstí pro nás vždy má alespoň jeden jezdec z konkurenčních týmů problémy a tak zatím, musím zaklepat na dřevo, mi stačí sbírat body sám. Ale to je situace, která se může ze dne na den otočit a změnit.

 

Kdy ste s týmem dorazili do USA?

Tentokrát poměrně brzy. Už v úterý jsme se projížděli po trati a začali instalační kola, která nebyli moc dobrá, na trati stále chyběl potřebný grip, ale udělali jsme si dobrý obrázek o tom, jaké nastavení použijeme do závodu. Větší dávka kilometrů následovala již ve čtvrtek a myslím, že během soboty již budeme plně připraveni na závod.

Celá série dostala nová auta na testy, co si o tom myslíš? Byla to cesta vpřed nebo upgrade, který ničemu nepomohl?

Jsou tu samozřejmě problémy, které některé automobilky mají ve větší či menší míře, my jsme na Sebringu vyzkoušeli všechny varianty úprav vozů, které promotér série připravil a za mě mohu řici, že umím žít se všema. Samozřejmě nyní jsme v situaci, že máme nějaké poznatky o voze, máme nějaká nastavení která fungovala a teď prostě je to mírně jinak. Ale osobně to beru pozitivně v tom, že jestli to pomůže ostatním, budiž. Konkurence je zdravá. Každopádně v paddocku jsou bohužel ohlasy, které se neslučují s mými a už vůbec s těmi se kterými přišel promtotér a tak očekáváme, že se spíše vrátíme k tomu co tu bylo do nynějška. I s tím umím žít, prostě jsou lidi co nechtějí změny a je možné, že jejim vozům, resp. jejich jezdcům nesednou. Logicky chápu, že změny nechtějí akceptovat. Mě osobně je to jedno, přizpůsobím se všem, navíc mám poměrně pěkný náskok takže v tom opravdu nevidím problém. Nechám to na vedení a rozumím samozřejmě i variantě, že vše zůstane při starém a Sebring odjedeme normálně - kolega je sice na druhé straně barikády, já jsem připraven na obě varianty!

Minule otázka na rivala, dnes na největšího spojence, je tu někdo takový?

Samozřejmě. Já si snažím dělat kamarády všude... ? Letos je to navrátivší Tomáš "Offensive" Kyca. Dlouholetý rival, kolega, kamarád - vyber si. Hodně jsme spolu zavzpomínali na historii, společné testy apod... Mě hodně pomohl se setama, se kterýma díky, jak všici ví, já sem v tom hodně levej. A tady tentokrát jako je to uplně konec. Samozřejmě i s tím málem co udělám asi zajedu nějaký výsledek, ale na špici GT3 mě usadil on a jeho úžasný sety. Samozřejmě mu touto formou děkuji, a to i za strávený čas při trénincích, které nebyli tak fádní a nudné, jako v jiných sériích!

Přesuňme se ke kvalifikaci, nezačíná to být moc jednoduché?

Ani ne. Najijme si čistého vína, na Lagunu jsem měl opravdu natrénováno a opravdu mi sedla. Takže zajet kolo bylo tentokrát na první pohled velice jednoduché - nesmí se ovšem zapomínat na pravidla bílé čáry a zrovna na Laguně je to velice ošemetné a člověk se musí stále hlídat... Ovšem tentokrát jo, bylo to jednodušší a i když jsem už nemusel, stále jsem zkoušel zrychlovat a také se mi to dařilo. Jak to bude dál si neumím odhadnout. Konkurence nespí a ne každá trati mi musí sednout. ?

No, ale z těch pár posledních tratí. Tam ti v podstatě sedí zase všechny ne?

No to si nejsem uplně jistý! Sebring mám sice rád, ale že by mi nějak seděl vyloženě říci nemůžu. Zde bych viděl jiný adepty na vítězství, záleží jak se připraví. Macau - to je loterie. Mám ji rád, mnohokrát jsem tam vyhrál, ale s těmahle kárama člověk neví jak se tam nasouká mezi svodidla. Bathurst, ten je loterie. Nahoře se jede rychle a zdi blízko - doufám, že Bathurst už nebudu muset řešit a jen si jej užiju.

Rád slyším, že je šance i pro ostatní, když tady v závodě žádná nebyla. :D

Tak musí kluci trénovat. Posledních pár let jsem tréninku věnoval pozornost jen pár minut až hodin před kvalifikací a tak jsem nebyl na vrcholu - asi si na to zvykli. Teď, poslední sezónu jsem začal zase trénovat a je vidět, že do starého železa ještě zdaleka nepatřím. Teď už opravdu hraju o to, abych se rozloučil titulem!

A k tomu máš parádně nakročeno. Náskok skoro 50ti bodů. No ale zpět k Laguně, nenudil ses celý závod?

To rozhodně ne. Laguna mě baví a i když jsem viděl, že od začátku raketovým tempem utíkám, jsem si užíval jízdu na okruhu. Navíc jsem během závodu měl asi dvě tři krizovky z toho teda jednu fatálnějšího rázu ke konci závodu, kde už jsem opravdu ztrácel koncentraci, měl jsem tam přes půl minuty náskok a už jsem spíš vykecával s týmem. Ale Laguna je jinak takový dynamický okruh kde se ani moc nudit nedá, člověk musí být furt ve střehu. Což jsem párkrát ukázal jak to dopadne, když nejsi.

Ale copak, měl si nějaké pozdvižení? Přátelský ťuk se zdí? :D

No jo! Nevím čím to bylo, jestli opravdu jen nedostatek koncentrace, nebo jen nízké chlazení brzd, které pět minut před cílem prostě už nechladilo, ale prostě najednou vývrtka, brzda a ono nic. Smyk a už si to po zadku hrnu do pneumatikové bariéry. Naštěstí auto bylo celkem v pořádku. Ale aby toho nebylo málo v dalším kole auto jaksi nebrzdilo ani do poslední zatáčky. Takže jsem pak hodil eco+ jízdu a bezpečně to dovezl do cíle.

A bezpěčně na první místo, Zdenku á ti děkuji a znovu ti dávám trochu prostoru pro nějaký vzkaz či co uznáš za vhodné :).

Děcka! Blížíme se do finále! Nebýt problému se Safety Carem na Bathurstu, máme to za dva. Takhle za tři! Já doufám, že se stále na trati budeme až do finále vídat ve více jak dvaceti, že to opravdu vydržíme a dáme RGPL rekord! Pomalu se blíží nové Porsche do tohoto módu, Výrobce dodá nové BOP a pomalu se chystá na podzim nový projekt - dokonce dva projekty s tímto modem! Takže vydržte, vydržte a pomalu trénujte na DTM i F1 - budeme mít Live Stream, budeme mít poháry, prostě vylepšujeme a to vše jako odměnu za vaši účast v sériích! Díky moc za závod v Laguně, gratuluji Standovi za P2 a Kubovi za P3 - tobě díky za povídání a uvidíme se v Sebringu!

 

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak