• 2019-08-18 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

SPA - Tomáš Konrád ( 1 )

Klasika ve SPA. Nádherné zakončení letošní sezony Formulí. Opět sem tu já a se mnou je tu tentokrát Tomáš Konrád, který se tak stal šestým vítězem z osmi závodů a konečně se zbavil předplatného na třetí místo.

Ahoj Tomáši. Jelikož si tady se mnou poprvé řekni nám něco málo o sobě. Nějaké oblíbené tratě, značky, prostě cokoliv ?.

 

Tak já tě zdravím Karle a také všechny příznivce RGPL. Něco málo o mě, no závodní hry hraju už náký ten pátek, ale jezdil jsem dřív pouze offline závody, třeba takový RACE 07 od Simbinu moc dobrá věc. Nicméně do světa online racingu jsem nakoukl až někdy před čtyřmi roky, tehdy jsem s Mírou a Robem začli jezdit na IC Lize rF1, pak v další sezoně už rF2. Potom jsme se přesunuli na rok na MPL, no a teď zkoušíme štěstí tady u vás ?. Oblíbená trať... jednoznačně SPA, to je moje srdcovka.

A co si tak na SPA nejradši projedeš? Zůstáváš hlavně u formulí nebo i nějaké ty oplechované bestie?

Tak F1 jasně vedou, ale klidně si zajedu s čímkoli co má kola ?

Tak to doufám, že tě uvidíme častěji ?. Ale pojďme k tomu co se dělo o víkendu. Jak ses těšil na SPA s těmito formulemi? ?

 

U mě nejde se na SPA netěšit, ale popravdě z tohoto módu jsem měl určité rozpaky, neni to pro mě to pravý ořechový.

 

To už sme bohužel slyšeli mnohokrát, ale nic lepšího sme nevymysleli ?. Příští rok to bude snad lepší ?. Řekni mi, co si očekával od závodu? Šel si do něj s vědomím, že získáš celkové druhé místo nebo si to viděl bledě?

Já si chtěl hlavně ten poslední závod užít, o výsledek mi v podstatě ani tak nešlo ani o celkové umístění. Proto jsem taky jel kvaldu s nastavením na závod, abych jel spíš ze zadních pozic a užil si více soubojů. Že z toho bude nakonec vítězství jsem rozhodně nečekal.

Ale to mi řekni. Na jaké počasí si auto nastavoval?

Tak vzhledem k tomu, že jsem prakticky za celý víkend nekoukal na předpověď a s deštěm jsem vůbec nepočítal, tak jednoznačně na suchou trať, nicméně se mi zdálo při minulých závodech při tréninku na mokru, že nejsou potřeba nějaký zásadní změny v setupu na mokro nebo sucho. Samozřejmě kromě pneu ??.

Takže to co přišlo po kvalifikaci tě lehce zaskočilo? ?

Dá se to tak říct ?. Naivně jsem se totiž domníval, že server je nastavený celou sezonu na sucho a sluníčko.

To si byl teda hodně najivney ? celou sezonu je počasí nastaveno na real podle lokace ?. Ještě než se dostaneme k závodu, řekni mi jak teda probíhala tvoje kvalifikace. K závodnímu setupu se počítalo i palivo na závod nebo to si aspoň upustil? ?

Nejřív jsem ani kvaldu jet nechtěl jako už párkrát v sezoně, no nakonec jsem vyjel na hardech s 65 litrama v nádrži a jen odkroužil pár kol, abych se udržel v rytmu.

Takže osmé místo na roštu a možné dilema? Když si řikal, že si na vodě neměl odjeto nic, jak si volil pneumatiky do závodu?

Pro mě byla jasná volba intermediate, a to bez ohledu na intenzitu deště. Ze zkušenosti z mokrých tréninků na Monze a v Barceloně se mi totiž zdálo, že wetky drží hůře i na velkým mokru a navíc míň vydrží, takže jak jsem řekl pro mě nebylo moc co řešit.

Přesuňme se na závod. Start z osmého místa a po prvním kole už si byl čtvrtý. Popiš nám co se tam dělo a jak si se dokázal dostat tak rychle dopředu.

Startu na mokru jsem se samozřejmě trochu obával, takže jsem k tomu přistoupil dost opatrně hlavně v T1 po který tam došlo ke kolizi několika aut. Díky tomu jsem se dost posunul vpřed, v průběhu prvního kola jsem pak ještě předjel Roba. Ale pořadí jsem sledovat nestíhal, přeci jen to bylo dost náročný vůbec udržet na trati.

A pak už si se pomalu prokousával pořadím do předu. Nejdříve Míra, pak Jáchym a nakonec i Daniel. Byly to všechno těžké souboje nebo si jim to třeba naložil na rovině? ?

No s Mírou to byla taková menší infarktovka, on dostal smyk na výjezdu z Eau Rouge a pak ho to hodilo přímo přede mě, takže jsem musel cuknout do trávy a tam to na vodě fakt moc nedrží ?, ale dobře to dopadlo a i Míra pokračoval dál. Jáchym se evidentně trochu trápil, ale statečně se bránil, pak se ale dostal mimo trať, takže jsem to měl celkem zadarmo. Podobný to bylo i s Danielem, kterej jel navíc myslím na wetkách, a po chvíli dotírání jsem ho donutil k chybě. Jenže to bych nebyl já abych to vzápětí taky nepodělal a přepustil jsem první místo Mírovi  a to až do zastávek v boxech.

Zastávky v boxech to byla další loterie. Trať pomalu usychala a například Daniel zvolil hodně agresivní strategii na gumy a zajel jako první k mechanikům pro hardy. Sledoval si nějak jezdce okolo sebe a taktizoval si podle nich nebo si měl jasně dáno kdy už přezuješ na suché gumy?

To je vždy trochu loterie kdy přezout a na jakou směs. Já zvolil trochu konzervativnější přístup a vyčkával na přechodnejch gumách, který zatím celkem držely a co Míra přede mnou. Ten zajel někdy po 12-13. kole a já pokračoval dál. Přeci jen se mi zdálo, že to pořád dost klouže a navíc jsem to chtěl malinko natáhnout abych měl jistotu, že po přezutí na hardy už nebudu muset stavět. Do depa jsem jel tedy po 15. kole nasadil hardy a vyhlížel u výjezdu z boxů Míru, ale on nikde a já byl první z celkem luxusním náskokem.

No a pak sis už jenom luxusně dojížděl není-li pravda? Nebo tam pro tebe nastala ještě nějaká “situace” na osychající trati?

Ty první kola na suchých gumách byly hodně opatrný, bylo troch obtížný to udržet v té osychající stopě, takže se ten náskok začal nebezpečně ztenčovat z nějakých 18 na cca 10 sekund před Danielem. To jsem už začínal být malinko nervózní, protože jsem tušil že na suchu  budu pomalejší. Ale Dan zřejmě tlačil až moc a chyboval, protože se najednou mezera opět zvětšila. Pak už to bylo opravdu v klidu na dojetí.

Škoda, že bratra nemáš v týmu byl by to nádherný double ?. Já ti už můžu asi jenom pogratulovat k prvnímu vítězství tady u nás a nádhernému třetímu místu celkově. Ještě poslední otázka, jak bys zhodnotil sezonu jako celek?

Jojo škoda, že nejsme v jednom týmu, to by byla pohádka double v posledním závodu a navíc tady ve SPA, ale i tak pro něj super výsledek, ke kterýmu mu moc gratuluju. Vítězství si samozřejmě cením mezi takovými jmény je to skvělí pocit stát na nejvyšším stupínku. Sezóna z celkového pohledu byla parádní, i když na mě moc krátká, ale slušná účast a kvalitní soupeři, takže jsem si to celkem užil. No a třetí místo celkově v to jsem ani nedoufal, to je už jen ta pomyslná třešnička.

A to je konec ?. Samozřejmě děkuji za tvůj čas a doufám, že se zase brzo uvidíme i v dalších sériích ?. Já se s vámi tedy loučím a pravděpodobně na delší dobu ?. Doufám, že se se všemi uvidíme o letní přestávce na trati. První destinace je Nola Motorsport Park  v USA s novým testovacím modem GP3 ?. Takže se mějte a AWE!

Já ti Karle taky děkuji hlavně za trpělivost s mým rychlopsaním ?.  A zároveň chci tímto poděkovat všem co se na chodu ligy podílí organizačně nebo jakkoliv jinak. A ještě na závěr Velká Gratulace Mírovi k zaslouženému titulu ? Doufám že se s vámi všemi zase brzo potkáme na trati v dalších sériích a užijeme si další parádní závody. Tak se mějte užívejte léto a někdy zase ČAO ?

 

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak