RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

12/07/2020
24 HOURS OF SPA FRANCORCHAMPS TEST RACE

19:50 Q - 20:15 R (60min x24 time - Day Cycle)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

SPA - Robert Konrád ( 2 )

Tak všechny zdravím.
Premierová tiskovka, takže od začátku.

Kvalifikace se mi povedla, co se týče umístění dle očekávání, čas byl ale o dost lepší, než jsem čekal. Páté místo, spokojenost. Kvalifikační tempo moc netestuji, tak jsem byl dost překvapen a to i tím, že jsem moc neztrácel na Zdeňka Zvěřinu, asi se mu moc nevedlo, rozhodně si myslím, že má o dost větší rychlost, než já.

Pak přišel warm-up a déšť.... Hluboká rezignace - bylo mi jasný, že si závod neužiju a že místo se soupeři, budu bojovat s udržením se na trati.

No a pak závod... Ze zkušenosti vím, že mokré pneu jednak nedrží a jednak nevydrží :), takže přechodné pneu byla jasná volba. Start proběhl v klidu, nikam jsem se nehrnul a začal si osahavat trať. Během prvního kola jsem ztratil asi dvě pozice, byl jsem dost opatrnej a i tak jsem měl co dělat. Ale od druhého kola už jsem začal zrychlovat a díky chybám soupeřů se i propracovávat. Nakonec jsem se usadil na nečekaném třetím místě a sledoval odstup od Toma a Daniela a také odstup od za mnou jedoucího Tomáše Kyci. První dva mi postupně odjížděli a od za mnou jedoucího Toma jsem si udržoval stálí odstup. Jednou míň, jednou víc, podle toho, kdo z nás zrovna chyboval.
Přechodné pneu poměrně dlouho držely, naštěstí, protože i trať vysychala poměrně dlouho, takže i přesto, že jsem chvíli pomýšlel na dvě zastávky ( medium, medium ), tak nakonec jsem jel jen na jednu a přezul na hard. Daniel mě trochu překvapil svou brzkou zastávkou a tak jsem začal pokukovat po druhém místě a začal víc topit pod kotlem, aby až pojede Daniel na druhý pit-stop, abych měl šanci být před ním. Jenže větší rychlost = více chyb. Bylo nesmírně obtížné při agresivnější jízdě, udržet se v tom úzkém suchém koridoru, takže po mém pit-stopu mi Daniel ujížděl více, než bych chtěl. Navíc 5-6 kol před cílem jsem snahu vzdal, když mi začalo být jasné, že Danielovi pneu asi drží lépe, než jsem čekal a že do boxů už zřejmě nepojede. Takže jsem se smířil s úžasným třetím místem a jel si v klidu pro bednu, když v tom šok - Daniel vyjíždí z boxů a já jedu před něj. No, čekal jsem, že se přes mě převalí jak tornádo, čekal jsem SS, ale nějak nejel. Přesto moje nervy pracovali a měl jsem co dělat, neudělat :) nějakou větší chybu a udržet se Před Danielem. Po shlédnutí replaye se mi dostalo vysvětlení, co se Danielovi stalo, divím se, že motor po té ráně neodešel úplně, ale jen ztratil výkon. Nechápu Jirku, jak se tam takhle mohl motat v závodní stopě...
Takže nakonec se štěstím nečekané druhé místo, omlouvám se za ten román a gratuluji všem, co ho dočetli :)

Závěrem ještě velká gratulace bráchovi Mírovi k titulu v F1 je u nás neporazitelnej
Velkej dík všem, co se účastnili sezony a těším se na další zážitky v lize
a taky velkej dík vedení ligy a administrátorům za skvělou práci
Konec :)

Komentáře   

+1 # Odp.: SPA - Robert Konrád ( 2 )Tomáš Konrád 2017-07-06 18:05
Moc pěkná tiskovka a doufám že je budeš "muset" psát častěji :D :D
+1 # Odp.: SPA - Robert Konrád ( 2 )Robert Konrád 2017-07-07 18:17
:P
+1 # Odp.: SPA - Robert Konrád ( 2 )Bohumil Steiger 2017-07-07 07:21
Paráda. Skvělý umístění s bráchou...
# Odp.: SPA - Robert Konrád ( 2 )Zdeněk Šmarda 2017-07-07 23:34
Dlouhé tiskovky mi rádi :) Gratulace! :) A i díky :)

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak