• 2019-08-25 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

25/08/2019 - RGPL SUMMER CUP 2019
ALMS 2019 TEST - IMOLA

19:30 Q - 20:00 R - 70min

DOWNLOADS
CAR #1 - #2 - #3 - #4 - #5
#6 - #7 - #8 - #9 - #10
#11 - #12 - #13
SC - IMOLA

Hungaroring - Zdeněk Zvěřina ( 1 )

Tak po nějakých dvou týdnech se opět potkáváme a jak už je v DTM zvykem tak já tu mám Zdenka Zvěřinu, nově korunovaného mistra.

Ahoj Zdenku, jaké jsou to pocity mít celou sezonu za sebou a konečně slavit titul?

 

Ahoj Karle. Slavit titul je samozřejmě super pocit. Natož když se jedná o takovou super sérii. No a mít sezónu za sebou, je na jednu stranu fajn, že bude nějaká ta pauza, ale na druhou stranu trošku škoda, že už ta super série skončila.

 

Neboj, ona se zase vrátí ?. Ale povídej co před víkendem? Očekával si, že už to bude všechno v pohodě a titul bude ať uděláš cokoliv? Pokud dobře počítám, tak Daniel měl ještě teoretickou šanci tě o něj připravit.

 

Nevzpomínám si na přesný počet bodů před závodem, ale vím, že k pojištění titulu mi stačilo jen několik málo bodů a na to jsem si věřil. Moje přání bylo se se sezónou rozloučit vítězstvím.

 

Takže odhaduji, že trénink si neodbyl a jako vždy si připravil vše k vítězství ?. Počítal si při přípravě s deštěm nebo suchem?

 

S tréningem jsem začal docela pozdě a ze začátku testování jsem měl trochu problémy. Myslel jsem si, že je to jen o zvyku a tak jsem se snažil najet nějaká ta kola. Mé trápení ale pokračovalo. Ke konci testování na suché trati jsem nejspíše přišel na to, co mi dělalo ty problémy. Myslím, že to byla nagumovaná stopa, která nebyla pro můj styl v ideální stopě a navíc místy dost úzká. Stačilo tedy jen mírně minout tu stopu a ztráta byla značná a navíc tam pak auto ustřelovalo. Jak se ale později ukázalo, závod měl být mokru, což jsem samozřejmě uvítal ?.

 

Uvítal? Tím chceš říct, že si jeden z mála, kdo se vody nebojí? ?

 

Ne, že bych si na vodě nějak více věřil oproti ostatním, ale vzhledem k trestu průjezd boxovou uličkou na začátku prvního závodu. V případě standartního suchého závodu bych si kvůli penalizaci totiž mohl nechat o boji o přední příčky v prvním závodě jen zdát. V případě mokrého závodu se dá očekávat o něco větší loterie. Mohl bych na tom tedy sice dost prodělat anebo také dost vydělat.

 

Nebudeme předbíhat a posunume se ke kvalifikaci. Jak si to viděl s počasím v ní? A jak se ti to podařilo tak takticky zvládnout? ?

 

Těsně před závodem bylo hodně pravděpodobné, že se pojede na mokru. Při dešťových přeháňkách v testech se ukázalo, jak moc se mění časy na kolo, když se změní intenzita deště. V kvalifikaci se tedy dalo očekávat, že se bude grip trati také měnit a zásadní je tedy zajet čisté kolo v nejlepší možné chvíli. Ta chvíle může být buď na začátku, uprostřed nebo na konci kvaldy. Pro taktiku v kvaldě to znamená jediné: Vyjet co nejdříve a jezdit, jezdit a jezdit. Přesně to jsem také udělal a do kvalifikace vyjel jako první.

 

Vyjel jako první, zajel první čas a pak už ses v podstatě jenom klouzal? ?

 

Neřekl bych, že bych pak jen klouzal, ale postupem času byla trať více a více mokrá. Na konci kvalifikace jsem zajel relativně čisté kolo, které bylo o 3 sekundy pomalejší, než to mé první, které nebylo úplně ideální. Takže o poleposition se rozhodlo cca v prvních 3 minutách kvalifikace.

 

Takže další pole a příprava na první závod. Nějaká očekávání? Jelikož do prvního závodu sis z předminula odnesl průjezd boxy.

 

Tuto penalizaci jsem měl letos už potřetí. Jednou na Norisringu jsem se vrátil prakticky na konec pole a v tom druhém případě se mi podařilo vrátit tuším na skvělé 6.místo. Doufal jsem, že bych něco takového díky vlivu počasí mohl zopakovat.

 

Tak pojďme k závodu. Rozdělil bych ho na takové hezké 3 části ?. Ujet, dojet, předjet ?.

 

Přesně to byl můj plán ?. Start se mi podařil a udržel jsem si první místo. Do karet mi začaly hrát i podmínky v závodě, protože trať začala celkem rychle osychat. Neměl jsem co ztratit atak jsem za to tahal, jak jen to šlo. Vyjížděl jsem si náskok a po průjezdu boxovou uličkou jsem se vrátil dokonce těsně před Martina, který byl na 3. pozici. Paráda. Před sebou jsem měl Jakuba, kterému tyto podmínky evidentně sedly méně. Dojížděl jsem ho a přemýšlel jsem jak předjet. Auto mi v těch podmínkách jelo evidentně o něco lépe, ale předjetí nebylo snadné. Těžké bylo se vůbec držet v závěsu, protože přes vodní tříšť nebylo prakticky nic vidět a tak jsem to začal zkoušet přes alternativní stopu, což vyústilo v chybu a výjezd z trati. Poté mi nějakou dobu trvalo, než jsem Jakuba opět dojel a přemýšlel jsem, jak na to.

 

První 2 části vyšly na 100%. Bohužel třetí část nešla. A nevyšla ani na podruhé. Co se tam stalo?

 

V osmém kole mě ve druhé zatáčce trochu zamrazilo v zádech. Buď Jakub najížděl do zatáčky moc opatrně, nebo jsem já zaspal (nebo oboje) a já v ten okamžik neměl jinou možnost, než to strhnout na vnitřek. Opřeli jsme se o sebe bokem auta. Naštěstí jsem na to doplatil jen já, když jsem se dostal do hodin a Jakub mohl pokračovat. Po závodě mě to samozřejmě docela zajímalo, atak jsem se pak ještě díval na telemetrická data. Porovnával jsem moment brždění s předchozím sedmým kolem, kdy byly podmínky cca podobné. Zjistil jsem, že jsem v tom osmém kole začal brzdit o chvilku dříve, než v předchozím.

 

Bohužel tento moment tě stál vítězství. I když na konci to vypadalo, že bys to ještě mohl dát.

 

Ano. Poté už bylo rozhodnuto. Jakub sice pak jel hodně na jistotu, takže jsem byl v cíli nakonec asi desetinu za ním, ale bylo to tím, že už to měl pod kontrolou a mohl zpomalit.

 

Takže super druhé místo. Jak si to viděl do druhého závodu? Déšť, sucho?

 

Jaké pneumatiky nasadit? To byla opět dobrá otázka. Říkal jsem si, že menší zlo je odjet kolo na mokrých pneumatikách na suchu, než naopak. Proto jsem zase zvolil gumy na mokro a byla to správná volba. Trať byla hodně mokrá a na suchých by to byla katastrofa. Jinak co do startu, věděl jsem, že Jakub má problémy na startech kvůli absenci manuální spojky. Takže jsem si věřil. Jenže jsem nepočítal s tím, že velmistr přes starty Petr je na startu už kousek za námi. Petr si nás na startu vychutnal a po první zatáčce byl ve vedení.

 

Ale netrvalo dlouho, než ses před něj dostal zpět.

 

První kolo jel hodně rychle a já jsem dost riskoval, abych se ho v prvních úsecích držel. Petr pak udělal chybu při brždění do zatáčky, kdy nejspíše zablokoval zadní gumy. Přesně v tom místě jsem v tréningu udělal hodiny několikrát a měnil jsem kvůli tomu vyvážení brzd a styl nájezdu.

 

A pak už to v podstatě bylo jenom lážo plážo do cíle a vstříc šestému vítězství z osmi “hlavních” závodů. Což je docela působivé ?.

 

Lážo plážo to zase nebylo, ale je pravda, že se mi jelo pěkně. Auto se chovalo předvídatelně a jízdu jsem si fakt užíval. Prostě paráda. Teda až na jeden moment, kdy jsem ucítil ránu do volantu a udělal jsem hodiny v rychlé zatáčce, což mohl být konec. Naštěstí jsem nic netrefil a pokračoval.

 

Poslední otázka k závodu. Jak moc tě trápilo dilema gum? Nechtěl si už jet třeba na jistotu a nechat tam wety? ?

 

Ano, to mě trochu znervózňovalo. Postupem času začala trať osychat, až byla vidět suchá stopa. Mě docházelo palivo a musel jsem do boxů. Nebyl jsem si jistý, zda to už bude na suché pneumatiky. Tak jsem si říkal, že já jsem si nenatankoval o pár litrů více... Při zastávce jsem nazul suché. V boxech bylo zatím stále mokro, takže jsem musel dost opatrně. V suché stopě se ale dalo jet a bylo to OK.

 

A pak už byla jen šachovnicová vlajka a konec šampionátu. Jak ty bys zhodnotil tuto sezonu? Ne jen z pohledu šampiona, ale tak celkově ?.

 

Sezóna to byla parádní a to po všech stránkách. Dobrý mód, super tratě, dobrá účast, rychlí jezdci, super organizace a to nejlepší ze všeho - živé komentované přenosy. Nejen to, že ty přenosy byly, ale i jejich kvalita. Vždy jsem žasnul, jak to máte dobře zmáknuté. Super grafika a téměř nikdy vám neunikl žádný důležitý moment závodu. Klobou dolů. Velký dík jak tobě a Zdeňkovi, tak i ostatním členům, kteří na chodu ligy podílí.

 

No jo a to je všechno ?. Já ti Zdenku děkuji za slova chvály a doufám, že se uvidíme i v dalších šampionátech. Samozřejmě ti gratuluji k titulu za celou ligu a určitě i mnoho dalších a děkuji ti za tvou trpělivost jak se mnou tady tak s námi všemi na trati i v paddocku ?. Naposledy v této sezoně ti dávám možnost ještě dodat něco na konec a s vámi ostatními se uvidíme za pár dní ze SPA! AWE ?

 

Co ještě dodat. Díky taktéž všem jezdcům, kteří se závodů účastnili a doufám, že v dalších sezónách bude účast minimálně stejně dobrá. Užijte si přestávku, po které se doufám zase potkáme na trati ?

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak