• 2019-08-18 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

Hungaroring - Petr Varmužka ( 2 )

Nazdar z maďarského Hungaroringu. Tento víkend byl pro mě velice důležitej z hlediska boje o celkové 2 místo v šampionátu. Sice jsem ještě neměl jistej titul v týmech,ale byla to jen formalita a tak pro mě byl tentokrát závod důležitější z hlediska jednotlivců. Pár povinných kol jsem měl najeto ale vzhledem k tomu,že se závod jel v dešti se můj trenink rovnal 0, protože na vodě jsem neměl natestováno za celou sezonu vůbec nic. Den před tímto závodem jsem s klukama absolvoval 24 h závod LeMans ke kterému jsem směřoval veškerou přípravu.
Q
Start v kvalifikaci jsem měl díky trestu zakázán takže není co popisovat. Naštěstí i Daniel Pásztor (můj soupeř v boji o 2 místo) měl trest jako já takže nebylo nic ztraceno.
R1
Po vydařeném startu z 9 pozice jsem najížděl do T1 na čtvrtém místě za Martinem Moravíkem. Vzhledem ke špatné viditelnosti přes vodní sloupec který se za Martinovým autem zvedal jsem se nepokoušel o žádné bezhlavé předjížděcí manévry a udržoval si mírný odstup od něho a sledoval jak se bude Daniel dostávat dopředu. Potřeboval jsem stáhnout ztrátu 8 bodů a měl na to už jen 2 závody tady v Madarsku. Když se Daniel získal pár pozic a já začal být na vodě jistější jsem začal tlačit na Moravíka a po jeho chybě v šikaně se před něho dostal. Třetí pozici jsem si udržel až do cíle a ztrátu na Daniela snížil na pouhý 1 bod.
R2
Start do druhého závodu vyšel opět parádně a já se z 3 startovní pozice dostal do čela závodu. Bohužel jsem tam nevydržel dlouho. V posledním sektoru při brždění do pravé zatáčky se mě zničehonic auto otočilo a já byl opět na 3 pozici v souboji s Moravíkem. Na TSku více lidí řešilo,že se auto najednou chová uplně jinak a já to právě cítil na brzdách. Většina chyb kterých jsem se dopustil byl právě při brždění. Celý závod jsem tak byl odsouzen opět bojovat s Martinem což mě strašně bavilo a musím říct,že jsem se opravdu nenudil. Mezitím jsem viděl jak Pásztor několikrát boural tak jsem mohl jet už jen na jistotu pro pár bodů a zisk 2 místa v celkovém pořadí. Jenže Marfo tlačil a souboj se navzdává že? :-D. Do boxů jsem zajel 6 kol před koncem a protože jsem měl zprávy , že softy už drží jsem obul slicky a doufal,že se Martin přede mě nedostane přes boxy. Nestalo se tak a já si v pohodě dojel pro druhé místo v závodě i celkově.
Na závěr bych chtěl poděkovat i parťákům v týmu Matějovi Šurhaňákovi a Petru Hejzlarovi za pomoc při zisku titulu v týmech a vítězství automobilky Audi. Největší díky však patří Zdeňkovi Šmardovi a Karlu Petrovskýmu za to že parádně připravili tento šampionát s komentovaným streamem . Borci bravo!!!!
A na závěr gratulace Zdeňkovi Zveřinovi ke zisku titulu a Danielovi Pásztorovi ke zistu bronzu.
Už teď se těším na další sezonu DTM 2018 která bude určitě zase o kousek lepší jak ta letošní s velkou účastí. AMEN

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak