• 2019-08-25 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

25/08/2019 - RGPL SUMMER CUP 2019
ALMS 2019 TEST - IMOLA

19:30 Q - 20:00 R - 70min

DOWNLOADS
CAR #1 - #2 - #3 - #4 - #5
#6 - #7 - #8 - #9 - #10
#11 - #12 - #13
SC - IMOLA

Hungaroring - Martin Moravík ( 3 )

Tak vás zdravím znova. Tento krát z posledného závodu DTM 2017, ktorý sme išli na maďarskom Hungaroringu.
Tréningu som venoval času trošku menej, no aj tak som na trati strávil dosť času. Hlavne som si potreboval prispôsobiť setup, ale keďže sa na trati nikdy neudržal grip, tak so bolo trochu chaotické. Nakoniec aj tak v nedeľu pršalo, tak som si setup upravil na vodu.

KVALIFIKÁCIA:
Kvalifikácia bola dosť hektická. Sila dažďa sa stále menila a tak som nevedel, kedy sa budú dať jazdiť najlepšie časy. Pre istotu som vyšiel na trať hneď na začiatku a to bolo nakoniec rozhodujúce. No hneď prvý pokus som pokazil a vyšiel mimo trať, tak som spomalil, aby sa mi kolo nerátalo. No žiaľ začalo pršať ešte viac a ja už som sa nedokázal zlepšiť nad to pokazené kolo. Nakoniec to ale stačilo na tretiu priečku, keďže veľa jazdcov malo zákaz.

ZÁVOD:
R1
Štart na vode sa mi podaril a miesto som si udržal. Pár kôl som chalanom vpredu ako tak stíhal, no potom dážď znova zosilnel a auto bolo viac nedotáčavé a začal som strácať. Dotiahol sa na mňa Peťo Varmužka a po drobnom šmyku v šikane sa dostal predo mňa. Snažil som sa ho ešte dobehnúť, no o pár kôl som dostal šmyk aj v prvej zákrute a tak som už strácal príliš. Tak som už len došiel do cieľa na štvrtom mieste.
R2
Aj v druhom závode sa mi štart podaril a svoje štvrté miesto som si udržal. Opäť to bol štart na vode, tak som bol spokojný. Peťo Varmužka sa hneď dostal do čela, no na konci kola spravil chybu a takmer som ho predbehol. To sa mi podarilo v prvej zákrute, no hneď v ďalšej som bol široký a miesta sme si znova vymenili. Pár kôl sme bojovali, Jakub Rojek spravil chybu a bol mimo trať, tak sme obaja poskočili o miesto. No a potom Peťo spravil znova chybu a už som sa pred neho dostal. To už som teda bol na druhom mieste. Snažil som sa ísť čo najlepšie, lebo Peťo za mnou robil dosť chýb. No v 15 kole prišla obrovská chyba. Jedna aplikácia mi vyhodila chybovú tabuľku a nevedel som ju zatvoriť, tak som musel spomaliť, aby som sa jej zbavil a vtedy ma Peťo Varmužka predbehol. V tom čase už nepršalo a stopa na trati dosť osychala, tak som sa toho snažil využiť a tlačil som, čo sa dalo. No tie mokré gumy mali asi už dosť a správali sa dosť zle. Prvý Zdeněk Zvěřina zašiel do boxov, no aj tak mal náskok asi 20 sekúnd. Tak som sa snažil sťahovať Peťa Varmužku a ten zašiel do boxov hneď v ďalšom kole. Rozhodol som sa teda ostať na trati dlhšie a využiť suchú stopu. No už ostávali len štyri kolá do konca, tak som musel do boxov aj ja. Keďže už nepršalo a vyzeralo to, že ani nebude, tak som zmenil pôvodný plán odjazdiť celý závod na mokrých a chcel som si zmeniť v nastavení pitstopu pneumatiky na softy. No vkuse sa mi to nedarilo a koliesko na volante mi to stále prehadzovalo naspäť až na mokré, tak som musel pred vjazdom do boxov riadne spomaliť. Zastávka bola rýchla, no pri výjazde z boxov sa okolo mňa prehnal Peťo. Mal som ešte jednu chybu v T1, ale už som to na softoch doviezol do cieľa na treťom mieste. Druhýkrát v tejto sezóne a znova v hlavnom závode. Mrzelo ma, že som prišiel o druhé miesto kvôli takej hlúposti, ale na druhú stranu som bol spokojný s tretím miestom.

Na záver chcem teda pogratulovať Zdeňkovi Zvěřinovi k prvému miestu a k zisku titulu, Peťovi Varmužkovi k druhému miestu a aj celkovo druhému miestu v šampionáte a Jakubovi k prvému miestu z prvého závodu. Všetkým ostatným ďakujem za účasť nie len v tomto závode ale aj celej sezóne, ktorá bola napínavá a zábavná, i keď mala aj svoje čierne chvíľky.
Zvlášt sa chcem poďakovať Zdeňkovi Šmardovi a Karlovi Petrovskému za super prenosy zo závodov. A zároveň obom aj spolu s Karlom Nemcom za pomoc pri adminovaní sezóny.
Ešte raz všetkým gratulujem k úspechom a ďakujem za účasť a zábavu. Vidíme sa v nasledujúcej sezóne.

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak