• 2019-08-25 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

25/08/2019 - RGPL SUMMER CUP 2019
ALMS 2019 TEST - IMOLA

19:30 Q - 20:00 R - 70min

DOWNLOADS
CAR #1 - #2 - #3 - #4 - #5
#6 - #7 - #8 - #9 - #10
#11 - #12 - #13
SC - IMOLA

Nürburgring - Petr Varmužka ( 1 )

DTM, Německo, Nürburgring. To je stručné shrnutí toho, co máme za sebou. A před sebou už jen 1 závod DTM. Než se ale dostaneme do Maďarska tak tu s sebou mám Petra Varmužku, který je teprve třetím jezdcem, kterému se povedlo vyhrát “hlavní” závod.

Já tě tu teda Petře vítám a než se vůbec do něčeho pustíme, řekni nám něco o sobě (co neni tak tajné), aby i ostatní věděli, kdo je ten mazák co je pojezdil ?.

 

Ahoj Karle , protože mě asi většina z RGPL zná tak nevím jestli řeknu něco novýho. Jsem už ve věku kdy bych mnoha z Vás mohl dělat fotra,ale hrát mě s Váma mlaďochama mě pořád baví. "Su z brněnskýho štatlu" a na lize RGPL jsem se objevil někdy kolem roku 2012.

 

No zkus třeba přidat oblíbené auto, trať či dokonce SERII! ?

 

Tak trať ta je bez diskuze Brno kde jsem i zaměstnán jako traťový komisař. Rád se ale svezu i na Spa a i Hungaroring , který nás teď čeká si projedu rád. Nejraději jezdím s GTčkama a pokud bych měl říct oblíbenou značku tak s nostalgií vzpomínám na svoji první vyhranou endu s Michalem Černým s Porsche. Později jsme v endurancích přešli na BMW Z4. Ale DTM mám taky hodně rád.

 

Tak to se máš určitě na co těšit ?. Vraťme se ale zpět k našim sousedům. Nürburgring. Vzpomínky? Traumata?

 

No tak jak už jsem řekl ve streamu tato trať nepatří mezi mé oblíbené ale na druhou stranu mě nijak nevadí. Prostě pokud se na ní jede závod tak nemůžu říct,že bych se nějak extrémně těšil ale trauma z ní opravdu nemám. Když se tak zamyslím tak pár úspěchů už jsem tady měl takže by oblíbená být měla. Pokud by ale byla řeč o Zeleným pekle tak to je jiná. Na projetí jako relax není nic lepšího.

 

Do toho se tady radši nebudeme pouštět, jelikož bych byl asi ukamenován ?. Pokročme k tréninku. Jak vůbec probíhá tvoje příprava na tyto závody?

 

Abych pravdu řekl tak tomu nedávám až tolik kolik by bylo potřeba. Za 14 dní jsem najezdil asi jen 35 kol plus ještě něco málo tesně před kvalifikací. Bohužel na hardech jsem neměl ani kolo. Se setupem si na tomto modu hlavu nelámu a jezdím pořád ten stejnej jen občes změním křídla a pokud je potřeba natáhnout nebo zkrátit převody. Tady prostě at nastavím auto jak chcu tak jezdím stejný časy a proto to neřeším. Určitě bych ale chtěl trenovat víc jen jaksi času je málo. Bohužel za týden pro mě důležitej závod a já opět nemam ani kolo.

 

To sme dva ?. Ale povídej, jak si to viděl s časy před kvalifikací? Očekával si, že budeš výš? Či si předčil svá očekávání?

 

Já měl 14 dnů na serveru nejrychlejší čas a jak to bývá pokaždé tešně před závodem příjdou střelci a vysází tam časy,že se člověk jen diví. Já navíc jsem zvyklej jezdit na 3 monitorech a těsně před závodem musel dát jen jeden a ten pohled a pocit byl uplně jinej takže jsem se celkem o výsledek bál. V kvalifikaci jsem nedokázal zajet čas , který by se přiblížil mému maximu asi i proto , že jsem se bál trestu do madarska kde se zezadu pojede hodně špatně. Nakonec mě předjel i Kuba Rojek ale 4 místo zas uplná katastrofa nebyla protože jsem věděl , že mám v kapse jeden trumf.

 

A povíš nám o jakém trumfu mluvíš? ?

 

Daří se mě starty a tak jsem tajně doufal , že to výjde i tady a pár míst získám ještě na startovní rovince

 

Co si pamatuju, tak ten se ti v prvním závodě opravdu povedl. Bohužel, pak se ale něco stalo. Povídej ?.

 

Jj odstartoval jsem dobře a dostal se do čela závodu. Za mnou byl ale těsně Daniel Pasztor a já musel dávat pozor na zadní vrátka. Ve druhém kole v Mercedes aréně jsem se moc soustředil na Daniela aby mě to nepustil na vnitřek a neohlídal si vlastní auto a otočil se. Pasztor se mě vyhnul ale Lukovský už nestihl zareagovat narazil do mě a tak jsem oběma pokazil závod, protože jsme jeli do boxu opravovat a ta ztráta ve sprintu už prostě dohnat nejde. Já jsem sice ještě nějakou pozici po chybách soupeřů získal, ale ztratil jsem tím svoji druhou celkovou pozici v šampionátu, protože Pasztor si v klidu dojel pro vítězství. Tímto se ještě jednou Matyáši Lukovskýmu omlouvám.

 

Tím sis to udělal zajímavé pro druhý závod. Když si dojížděl první závod počítal už i nějak se změnou strategie nebo si chtěl jet pořád to samé?

 

Nad změnou strategie jsem nepřemýšlel  spíš jsem si nadával jak jsem všechno pokazil pro zbytek šampionátu. Strategii jsem jel ve všech závodech stejnou a nechci předbíhat ale těžko do posledního závodu budu vymýšlet něco jinýho - lepšího.

 

Ale tak start druhého závodu. Byl si na nádherném desátém místě a po první zatáčce si byl už třetí. Jak si to proboha udělal?

 

Jak jsem psal už dřív starty se mě celkem daří tak jsem věřil , že o pár míst se posunu,ale že to pujde až tak hladce jsem netušil. Navíc pokud se nepletu tak jsem byl druhý ?.

 

To se samozřejmě nepleteš, ale to se ti podařilo až po první sérii zatáček, kde se stala ta velká nehoda. Ale spíš mi ještě popiš to, jak ses do první zatáčky před všechny tak “lehce” dostal. Ve tvém podání to vypadlo opravdu jednoduše ?.

 

Na toto se mě zeptej až po posledním závodním víkendu. ? Pak ti to prozradím. Zvolil jsem stopu podel pravého mantinelu a viděl, že jsem opět o něco rychlejší jak soupeři přede mnou. Na chvilku mě ale zatrnulo když se mě volná stopa uzavřela a já už chtěl pouštět plyn a říkal si že to nevyjde. Naštěstí se ale ve středu vozovky uvolnilo místo a já to tam pustil aniž bych plyn povolil. Sám jsem tomu nechtěl věřit jak to všechno krásně klapnulo.

 

No a když ses tedy dostal na druhé místo po kolizi Steiger/Čížek/zbytek pole a viděl před sebou Pastora. Všimnul sis, že je na tvrdých gumách?

 

Všimnul jsem si toho až když jsem se k němu přiblížil do bezprostřední blízkosti. Do té doby jsem se divil, že ho tak lehce stahuju. Pokud by mě na hardech za sebou udržel pak bych asi měl po boxech problém. Naštěstí to trvalo asi jedno kolo a já ho ve třetím sektoru předjel a modlil se aby to za mnou trochu zašpuntoval, protože jsem viděl že i Lukovský, který startoval až za mnou už je vepředu. No a samozřejmě si říkal, že je otázka času kdy budu mít za zády Zdenka Zvěriny. Naštěstí jsem měl na TSku našeho závodního experta, který po odstoupení mě řekl kdo jede jakou strategii.

 

Co potom? Pastor se tě chvíli držel, ale pomalu se ti podařilo poodjet. Když se před něj dostal Matyáš začal si mít trochu obavy, že tě dokáže předjet?

 

Potřeboval jsem aby Daniela předjel. Když se ke mě přiblížil asi na 2s tak se náš rozestup přestal zmenšovat a já se celkem uklidnil. Hlídal jsem si kdy zajede do boxu a pak stačilo jen zajet o kolo později a neudělat chybu kde bych ty 2s ztratil. Po výjezdu z boxu jsem Matyáše nikde neviděl a začal už tak nějak pomalu věřit, že by to mohlo vyjít. Sice mě docela dost stahoval Kuba Rojek, protože jel na softech. Situaci už jsem ale kontroloval a věděl, že kdyby bylo potřeba ještě bych dokázal zrychlit.

 

No tak to si nám to pěkně shrnul ?. Asi se tě ještě zeptám na celkové pocity z víkendu, kde si bohužel přišel o prozatimní druhé místo nepletuli se?

 

První nevydařený závod mě bude asi dlouho mrzet, ale o to větší drama to bude pro mě v Madarsku.Já jsem ten co musí tlačit a něco vymyslet. Asi už nemám co ztratit. Nevím teď kolik mám náskok na 4.místo ale o to 3 už bych přijít neměl.

 

Tak budeme doufat v to druhé ?. Jinak já ti Petře tedy gratuluji k tvému úspěchu, děkuji za tvůj čas a ještě jedou tedy přeji štěstí do Maďarska. Tímto se loučím i s vámi pár čtenáři a příště ze Suzuky!

 

Děkuji. Jinak bych chtěl říct, že jsem strašně rád že RGPL se dostalo zase o level nebo dva výš díky streamům a snad i zvedající se účastí v závodech. Jen tak dále a budu se těšit zase ve streamu na Váš nenapodobitelný styl komentování. Vždy se u toho pobavím. Sport zdar motorismu zvlášť. ?

Komentáře   

# Odp.: Nürburgring - Petr Varmužka ( 1 )Bohumil Steiger 2017-06-18 13:30
Gratuluji. Pěkná práce fotrě... :P :-) :lol:

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak