• 2019-08-18 Summer Cup.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

Brno - Zdeněk Zvěřina ( 1 )

Další týden přešel a další závod byl odjet. Svojí vítěznou sérii znovu prodloužil Zdeněk Zvěřina, který je tu už mým stálým hostem ?.

Ahoj Zdenku. Si rád, že se s námi můžeš podělit o pár detailů z naší domácí velké ceny? ?

 

Ahoj Karle, jasně že jsem rád ?

 

To rád slyším! ? Nejdřív mi ale řekni, jak to vidíš s průběžným pořadím šampionátu? Spokojenost, nějaká překvapení?

 

Pokud se nepletu, měl bych být zatím na prvním místě. Takže samozřejmě velká spokojenost ? I když já si moc nepotrpím na body v tabulce. Pro mě je každý závod stejný bez ohledu na to, zda jsem ve vedení nebo ne. Takže i když bych měl titul bodově v kapse, stejně se budu snažit v dalším závodě dojet co nejlépe.

 

Vůbec se nepleteš už sis vyjezdil pěkný náskok ?. Ale tak co Brno. Těšil ses na ní už od oznámení nebo ses jí třeba obával?

 

Brno je jeden z mých nejoblíbenějších okruhů vůbec. Takže jsem se těšil moc. Nejen, že se mi okruh líbí, ale v minulosti se mi na tom okruhu i celkem dařilo.

 

A jak ti na něm při trénincích sedělo auto? Vyskytly se nějaké problémy, které si musel řešit?

 

Podobně jako na předchozím okruhu jsem se potýkal s velkým opotřebením pneumatik. Zde to bylo asi ještě o něco více. Takže jsem opět ladil setup hlavně na závodní režim a ne jen na jeden hotlap v kvalifikaci. Což se mi i celkem dařilo. Nevýhoda byla, že bylo auto na čerstvých gumách dost přetáčivé a srovnalo se to až po několika kolech, kdy se pneumatiky trochu opotřebovaly.

 

Nepřemýšlel si tedy, že bys první závod odjel na tvrdých gumách?

 

Ani ne. Aby se to vyplatilo, musel by být první závod delší.

 

Dobrá tak pojďme na kvalifikaci. Očekával si takovou dominanci?

 

No, nepřipadalo mi to jako nějaká velká dominance. V den závodu jsem si zkusil hotlap a podařilo se mi zajet nejrychlejší čas na serveru. Takže jsem doufal, že bych pole position mohl dát. Ale jak už víme, hotlap v tréningu a čistý čas v kvalifikaci je něco jiného. Na začátku kvalifikace jsem udělal na přetáčivém setu hodiny a už jsem se bál, že ani nestihnu zajet čas. Problém na tom okruhu byl ten, že nej čas se dá zajet pouze v prvním měřeném kole. Ve druhém měřeném už jsou pneumatiky o něco pomalejší. Nakonec to ale klaplo na pole a já za to byl rád.

 

No upřímně trošku mi to tak připadalo ?. Přece jenom dát půl sekundy druhému je docela nálož ?.

 

5 desetin na kolo znamená méně než 5 setin na zatáčku ? Navíc Martin měl zákaz kvaldy a Dankovi se podle jeho slov kvalda moc nepovedla. Takže taková nálož to zase nebyla.

 

Ok máš víc zkušeností budu ti věřit ?. Pojďme tedy na start prvního závodu. Pokud si dobře pamatuju tak si zase docela dobře odjel, ale i tak se tě Danko držel. Ale pak se něco přihodilo.

 

Ano. Podařilo se mi dobře odstartovat a udržet si vedení. Daniel jel prakticky stejně rychle jako já. Pokusil jsem na to trochu zatlačit, abych si vyjel nějaký bezpečnější náskok, ale přepískl jsem to a udělal jsem hodiny. Otočil jsem se docela blbě a ztratil jsem docela dost času. Propadl jsem se tuším někam na 6 místo.


A potom ti začala taková krátká stíhačka. Tuším, že nejdříve si se dostal před Tomáše Matouška a pak přišel souboj s Jakubem Rojkem do předposlední zatáčky. Ten bohužel vás oba stál hodně času a pozic.

 

Ano. Podařilo se mi dostat až za Jakuba. Dojel jsem ho ve stoupání k poslední šikaně před cílovou rovinkou. Jakub zabral vnitřek a já si najel co nejvíc na vnějšek, abych měl ideální pozici. Při nájezdu do první levé zatáčky jsem to ale utáhl moc na vnitřek a Jakub s tím už nemohl nic dělat. Později po závodě, když jsem se díval na záznam, musel jsem se stydět. Zavřel jsem to tam fakt hrozně. Ještě jednou omluva Jakubovi. Já to pak poškozené auto dovezl na nějakém 6-7 místě a Jakub na tom byl ještě hůře.

 

Bohužel stává se no. Taky sis tím pěkně stížil start do druhého závodu. Ale asi ne tak moc ?. Po pár kolech už si po startu z šestého místa byl třetí. Jak se ti ze začátku prodíralo polem?

 

Ve druhém závodě se mi dostávalo dopředu kupodivu snadněji, než jsem čekal. Nevím proč, ale přišlo mi, že většina jezdců jela znatelně pomaleji, než tomu bylo v prvním závodě. Dokonce i Daniel, který jel v prvním závodě prakticky stejně rychle, jako já, tak ve druhém mu to moc nejelo. Možná nějaká úprava ohledně opotřebování pneumatik. Netuším.

 

Do předu se s tebou dostal i Matyáš Lukovský. Byl souboj s ním o druhé místo aspoň o něco těžší?

 

Pokud si dobře pamatuji, tak Matyáše se mi podařilo předjet ideálně pomocí DRS. Před cílovou rovinkou jsem byl v těsném závěsu a díky DRS jsem mohl do první táhlé zatáčky najíždět už pohodlně v ideální stopě. Nebýt toho, tak by to bylo určitě hodně těžké, protože Matyáš je zatraceně dobrý jezdec.

 

To už před tebou byl jenom jeden jezdec a to Daniel. Jak už si říkal po pauze mezi závody mu to taky trochu zpomalilo. Jak na tom byl ale s defenzívou?

 

Jako vždy na tom byl velmi dobře. Je to dost možná nejtalentovanější jezdec v lize. Ještě že zatím nemá moc dobré nastavení auta ? Tentokrát jsem si dával mnohem větší pozor, abych to zase nepokazil a Daniel jel super defenzívu. Takže jsem se přes něj nemohl dostat. Jenže potom mu asi začaly odcházet pneumatiky a rozdíl v rychlosti byl v tu chvíli značný. Takže se mi nakonec podařilo dostat do vedení.

 

S těma gumama máš asi pravdu, jelikož chvíli po vašem souboji zajel do boxů na výměnu. Ty si ještě pár kol držel a po svojí zastávce si se vrátil na třetí místo. Od té doby už sis asi jenom budoval náskok na Daniela a snažil se dojet?

 

Ano. Měl jsem čistou trať a jelo se mi dobře. Užíval jsem si jízdu na tomto okruhu. Byla to paráda. Díky, že jste ten okruh zařadili do kalendáře a doufám, že se na něm brzy zase něco pojede.

 

Tak to bohužel musíš apelovat někde jinde ?. Už mám asi jenom poslední otázku. Jak bys zhodnotil víkend jako celek?

 

Víkend jako celek bych z mého pohledu hodnotil spíše průměrně. Ta moje černá kaňka ke konci prvního závodu mi to trochu kazí. Jinak okruh super, výsledek super, organizace a zprostředkování živého komentovaného přenosu prostě pecka…

 

No my ti děkujeme za chválu a budeme se snažit i dál ?. Já tobě samozřejmě gratuluji k prodloužená vítězné série a těším se na naše další shledání ?. S vámi ostatními se loučím a příště se ozvu z Barcelony! Awe

 

Taky díky a těším se na další závod

 

Komentáře   

# Odp.: Brno - Zdeněk Zvěřina ( 1 )Bohumil Steiger 2017-06-04 14:45
Tož pěkně nás tady drtíš. Gratuluji Zdeňku.
# Odp.: Brno - Zdeněk Zvěřina ( 1 )Jakub Rojek 2017-06-04 20:31
Zdeňku v pohodě. Prostě se to někdy stane. Vyříkali jsme si to, já jsem za to rád a víc bych to už neřešil... :D

Nejsi přihlášen.

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak