RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

12/07/2020
24 HOURS OF SPA FRANCORCHAMPS TEST RACE

19:50 Q - 20:15 R (60min x24 time - Day Cycle)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Road America - Matůš Molda ( 1 )

Zdar eR-Gé-Pé-eL-áci :)

posledný závod sezóny, o všetkom už bolo rozhodnuté, takže som si to chcel hlavne užiť. Škoda, že som neprehovoril Jimmyho, aby sme štartovali s Prúšičom zozadu, aby to bolo ešte zaujímavejšie.

Q skončila podobne ako závod na Hockenheime, teda pomyselným double pre Porsche. Zaujímavé si to asi chcel spraviť Berri, ktorý to vyslal hneď v T1 a prepadol sa na koniec. Za chrbtom som mal teda Jimmyho, ktorý na to šlapal celý závod a nedarilo sa mi výraznejšie sa mu vzdialiť. Zozadu po stíhacej jazde sa zase blížil Prúšič. Som rád, že sa poučil z minulého závodu a tentokrát nemenil pneu. Pre zmenu to ale nezabudol opraviť :D :D :D. Ja som tentokrát nejako neprepočítal palivo, tak som radšej tankoval viac, čo umožnilo Jimmymu dotiahnuť sa cca na 1s. Poriadne tlačil a nedal mi vydýchnuť. Na výjazde ale išiel o čosi skôr na plyn a pretočil to. To mi umožnilo to už v pohode doviezť do cieľa pre ďalšie prvenstvo.

Pre mňa bol toto (aspoň na neurčito dlhú dobu) posledný ostrý závod. Táááááákže borci. Díky za tie 3 roky, čo som tu s vami "válčil". Bolo to celé úžasné, od nástupu do Alfy v Brne a premiérového pódia hneď v premiérovom závode, keď som Jimmyho trošku preblikával (fakt to nebolo v pravidlách :D), prvom víťazstve na GoldenporNe, cez našlapané DTM 2014, kde som len zťažka zbieral pódiové umiestnenia. Konkurencia bola parádna. V tejto sérii sa ale zrodilo už legendárne "nazdar Moldyx, jak je vole?" :D. GTE 2014 s pre mňa prvým vytrvalostným 2,4hod. závodom v Le Mans, to bolo pre mňa vtedy niečo neuveriteľné, že som to vydržal. Plus pre mňa asi doteraz najkrajší závod na Bathurste, kde som kvôli trestu štartoval zozadu a dotiahol to na 2. miesto za nedostihnuteľným Speedom. BTCC 2015, tak to bolo palba ako sa patrí, neskutočne vyrovnané a super súboje plech na plech. A áno, "Moldyx letel jako prase" :D . A už neviem ktorý to bol závod, keď ma tiež Volvista Karlos nádherne odpálkoval z 1. miesta :D DTM2015, zase poriadny nárez a moje 1. víťazstvo v jednej z hlavných sérií na RGPL, navyše na najobľúbenejšej trati v Oscherslebene. V GTE 2015 som veľa vody nenamútil, potom ale prišla super jeseň 2015. Leony, tie mi sadli ako riť na šerbel. Aj keď som nešiel prvú 1/2 sezóny a v Monze sa mi vypol volant a poriadne som vystrašil celé štartové pole :D, potom to už bola takmer spanilá jazda. A k tomu nenormálne peckové staré bavoráky. Jimmyho rozstrel na mostíku na starom Sachsenringu a tiež Berriho vyplakávanie "nééé Moldyx, já nechci, ty mrdka jedna vymrdaná" :D Krásny súboj o 4. miesto, keď si nechcel byť tretí :D Na to nezabudnem do konca života :D 2016, prišiel upgrade HW a tiež pedále z G25 a to sa hneď jazdilo s radosťou. Začalo to GTSprintom a úžasný súboj s Michalom vs. Jimmy&Prúšič. Nakoniec rozhodoval 1 bod. Fakt mazec. Potom DTM 2016, kde sa nám s Berrim podarilo ovládnuť bodovanie teamov a mne sa 1.krát zapísať do RGPL Hall of fame. To som bol rád, že tu po mne niečo ostane :) Navyše sa mi zadarilo aj vo Ferrari Classic. Len škoda, že to ste na to už väčšinou siali. GT3 2016, to som vedel, že už to bude pre mňa pravdepodobne koniec. Tak som chcel dať do toho všetko, ale hlavne si to užiť. A to sa podarilo, takže veľká spokojnosť, že môžem odísť takto "na vrchole".

Vďaka vám všetkým, ktorých som mal tú česť spoznať na trati i mimo nej. Hlavne Michalovi Vanžurovi, že mi vtedy požičal volant, čím vo mne prebudil vášeň a v podstate tým začal moju kariéru na RGPL. Bez neho by som tu asi dnes nebol. Vďaka všetkým teamovým kolegom, hlavne Michalovi Kopytkovi a Berrimu, ktorí toho so mnou odkrútili najviac. Bolo mi cťou! Jimmymu, ktorý bol pre mňa tým najväčším súperom a tou najväčšou motiváciou. Karlosovi za super náladu na TS a technické rady; Offemu, od ktorého som čakal viac :D hlavne viac jazdenia :D ; Pipovi za super súboje hlavne v 1. DTM sezóne, Rellumovi (snáď zas niekedy nabudúce na pivečku v Prahe); Marfovi a jeho diviakom v lese :D ; neskutočným rýchlikom Speedovi & Prúšičovi & Davčovi; Morbovi hlavne za hillclimb/rally sériu; Denisovi - som rád, že si sa na to dal a dúfam, že budeš aj ďalej pokračovať; Tharovi, Kimimu, Enzovi, Okrojkovi, Stanovi, Mikovi, Johnovi, Matejovi , Schenymu, Siddhimu, Trembimu, tiež legende Bau55ovi a jeho blogu :D a aj všetkým nemenovaným, s ktorými som mal tú česť zdieľať trať každú nedeľu. Aj keď sme tu s niektorými (čítaj "hlavne Jimmy" :D ) prekonali pár sporov, tak to k tomu jazdeniu patrí a už je to dávno zabudnuté a ostanú len tie pekné spomienky. Takže nech sa vám všetkým darí, budem vás aj naďalej sledovať a držať prsty. Určite sa ešte niekde niekedy uvidíme. Do tej doby je ale čas venovať sa rodinke :)

Tak sa tu majte...

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak