Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

27. dubna 2019 pořádáme další Endurance závod - 6 Hours of Dubai s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Watkins Glen - Zdeněk Šmarda ( 1 )

Nazdar všici! Další závod GT3 a tentokrát na neméně krásné trati Watkins Glen! Tréninku pramálo, měl jsem jiný závod, ale těšil jsem se na to. Zvolil jsem velice nízká křídla a doufal v defenzívu.

KVALIFIKACE: Moldy a pár dalších měli zákaz a tak jsem tomu nemusel ani moc šlapat. Já bych asi i teda chtěl, ale prostě mi to nejelo. Dostal jsem kládu snad 1,5 sekundy na prvního Zdenála, ale na druhé místo mi to stačilo.

ZÁVOD: Start závodu pecka, první zatáčka se blíží, Connection lost! Internet hned naběhl, kluci hodní mi to restartovali a tak start č. 2. Start závodu pecka, první zatáčka se blíží, vlítnu tam první a zuby nehty bráním! Útoky od Zdenála Zvěřiny byli po té, co se dostal před Peťu ohromné. Jednou jedinkrát se předemě dostal a naštěstí moje křídla fungovala tak, že jsem mu to vrátil na rovince. Pak se připojil Moldyx a začalo peklo. Celý závod jsem laboroval nad tím, jak pojedu do boxu. Já jsem byl ten klíč k rozuzlení toho, kdo vyhraje! Buď Moldyx nebo Zdenda Zvěřina. Čí taktiku budu kopírovat, ten prohraje. Já když udělám vše dobře, bych měl být druhý. A najednou to přišlo. Po 25ti minutách šel Zdenál do boxu. Rychle sem začal počítat palivo, ale bylo to na mě moc brzo. Tak jsem si řekl, pořešíme Moldyho, zůstaneme s ním. Nakonec se to ukázalo jako dobrá volba. Před svými boxy udělal Moldyx chybu a já měl náskok. Šel do boxu a čekal Zdenála někde kilometry předemnou – ale ono to bylo JEN 4 sekundy. Co to? On není tak rychlej? Jel jsem tedy za ním a říkal si, uvidíme co se stane. Ale on najednou zajel zase do boxu. A už tu byl tedy jen Moldyx. Ten mě pak doklapl a začali tvrdé souboje až do konce závodu. Jednou, jedinkrát se předemě dostal. Ale pak udělal opět chybu a já jsem se dostal zpět na první místo a moje špuntovací metoda tedy vyhrála i když jsem byl o sekundu pomalejší jsem to ubránil.

Na konci závodu jsem se dozvěděl, že Zdenálova první zastávka nebyla vůbec plánovaná a už vůbec ne zastávka a proto asi ty 4 sekundy jenom, protože tam logicky stál déle – zvonil na něj soused a šel otevřít. Tudiž pochopitelně musela nastat i zastávka plánovaná. Pak udělal ještě pár chyb. Každopádně díky klukům za závod, asi by to dopadlo jinak, ale parádně jsme si zajezdili a těším se za dva týdny do Indianapolisu, na další závod!