RGPL SOCIAL MEDIA  
   

 

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

05/07/2020
RGPL SUMMER CUP 2015 - TATUUS @ PORTLAND

19:50 Q - 20:15 R (2x20min)

18/07/2020 pořádáme další Endurance závod - 24 Hours of Spa Francorchamps s vozy GT3. Pro registraci a informace mrkněte na web www.endurance.rgpl.eu nebo pak i na naše fórum.

Jak začít!

 

    JAK ZAČÍT
  Vítáme tě u nás v lize!

Naše liga má dlouhou historii, která se začala psát již v roce 2008. Začali jsme jezdit na rFactor 1, ovšem dnes využíváme již rFactor 2. Jestli jsi k nám přišel jako úplný nováček nebo jezdec z jiné ligy, máme tu pro tebe návod, jak se u nás na lize registrovat na webu, do ligového systému, do soutěží, jak podávat protesty a jiné důležité věci. Takže začneme.

  1 CO POTŘEBUJU KE HRANÍ?
   

První a nejdůležitější je znát naše PRAVIDLA. Jsou rozděleny na dvě části. OBECNÁ pravidla a SPECIFICKÁ pravidla. Obecná pravidla najdeš v horním menu. Specifická pravidla pak nahoře webu v menu konkrétního šampionátu. Ve specifických pravidlech již najdeš upřesňující pravidla pro konkrétní sérii. Je důležité ZNÁT veškeré pravidla a dodržovat je.

rFactor 2 je simulátor a tak k jeho hraní je potřeba volant. Na klávesnici se prostě hrát nedá, pedály jsou pro bezpečné ovládání vozu na trati nezbytné. Pro začátky stačí samozřejmě libovolný analogový volant typu Logitech Driving Force GT apod., pokud ovšem chcete jezdit na vyšší úrovni a měřit se s těmi nejlepšími v lize, doporučujeme vlastnit alespoň volant Logitech G25/G27/G29. Jedna z nejvyšších met jsou pak volanty od firmy Thrustmaster (T300, T500, TS-PC apod.) a pak až pomalu profesionální volanty od firmy FANATEC aj.

     
  2 REGISTRACE NA WEBU
   

První věcí co je třeba, je registrovat se na web. Po kliknutí na tlačítko REGISTROVAT vyplň všechny registrační údaje, vyplň také bezpečnostní kód (proti robotům Spamerům) a registraci potvrď. Pokud si vše vyplnil v pořádku, můžeš se přihlásit. U nás se jezdí pod REÁLNÝMI JMÉNY, UŽIVATELSKÉ JMÉNO si tedy zadáš jaký chceš, ovšem jako JMÉNO musíš použít své pravé jméno ve formě JMÉNO PŘÍJMENÍ, které budeš používat i na trat.

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se

     
  3 STÁHNUTÍ HRY A MODŮ
   

Samozřejmě musíš mít hru RFACTOR 2 koupenou na STEAMu. Mody i updaty se stahují ze serveru sami, po připojení se do hry. Pokud ovšem něco selže, můžeš vše najít v menu DOWNLOADS nebo v menu patřičné série.

     
  4 INSTALACE MODŮ, PŘEPÍNÁNÍ MODŮ, NASTAVENÍ RFACTORU 2
   

Jsou dvě varianty, jak si mod do hry vložíte. Nejrychlejší a nejlehčí způsob je prostě se připojit na server daného šampionátu. Hra zjistí, že mod není nainstalovaný nebo ne aktuální a stáhne si jej sám z našeho serveru a nainstaluje jej.

Pokud z jakéhokoliv důvodu si hra mod nestáhne, je tu druhá varianta a to stáhnout si mod z DOWNLOADS sekce, rozbalit a vložit si jej do složky PACKAGES ve složce rFactoru 2. Pak je čisté na vás, jestli si mod v LAUNCHERU rFactor 2 nainstalujete sami, nebo se opět připojíte na server a hra si mod nainstaluje opět sama.

     
  5 REGISTRACE DO ŠAMPIONÁTU
    Do šampionátu se zaregistruješ v příslušné nabídce šampionátu. Buď je dopředu známo, která auta jsou v modu, včetně čísel a jejich seznam najdeš pod nabídkou TÝMY A JEZDCI v horním menu pod daným šampionátem, nebo je to série, kde si můžeš vytvořit i svůj vlastní tým, se svým zbarvením vozu, vlastním číslem a tedy si zaregistruješ libovolné auto s volným číslem (obsazená čísla postupně doplňujeme v týmy a jezdci) nebo vybrat některý z modu. Podmínkou pro vytvoření vlastního týmu a skinu, je ovšem podpořit ligu dobrovolným příspěvkem, který je pak určen výhradně pro provoz serveru nebo na další věci, které si schválí vedení ligy po domluvě s účastníky ligy. (toto nemusí platit vždy a každý rok a každou sérii)
     
  6 PŘIPOJENÍ NA NÁŠ SERVER V RFACTOR 2
   

K serveru se připojíš přes LAUNCHER a to kliknutím na MULTIPLAYER a v seznamu si najdeš, vyfiltruješ, jak chceš naše servery. Které se vždy jmenují RGPL a název série. Můžeš si je uložit do oblíbených a už je nikdy složitě vyhledávat nebudeš. Ovšem máme pocit, že se Launcher přizpůsobuje a i bez oblíbených vám servery na které často chodíte zobrazují na jedněch z nejvyšších pozic. Heslo na server je opět rgpl.

     
  7 CO KDYŽ TI NĚCO NEPŮJDE?
    Tak v prvé řadě máme FÓRUM kde je vlákno PORADNA. Také můžeš na pomoc využít náš CHAT, na kterém vždy někdo je a poradí ti. Vždy by to měla být tvá první volba pomoci, která je vždy lepší, než otravovat nějakého konkrétního admina. Ti nemusí mít čas, ale na fóru ti může poradit kdokoliv z jezdců a dokonce tedy i rychleji!
     
  8 TO JE VŠE!
    Teď jsi udělal vše, co je potřeba pro jízdu u nás na lize RGPL. Tímto ti přejeme mnoho úspěchů v naší lize, doufáme, že se ti tu bude líbit.
     

Nejsi přihlášen.

0 FINANCE 2020 10 000 KČ

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak