• 2019-06-02 Endu.jpg
  • 2019-06-16 GT3.jpg
  • 2019-06-23 Endu.jpg
  • 2019-06-30 GT3.jpg

Pro zobrazení všech nabídek se musíte zaregistrovat a přihlásit na webu RGPL.
Seš-li nový, přečti si článek - Jak začít?

Round 1 Interlagos - Report

Vítám vás u reportáže z prvního závodu RGPL sezony 2019. Ta nám začíná závodem Formule 1 v brazilském Sao Paolo na místním okruhu Interlagos.

V kvalifikaci na tento podnik jsme se naprosto vzepřeli historickým faktům. S monoposty sezony 1998 se nám kvalifikovali do 1. a 2. řady vozy Stewart-Ford (Polesný, Nesvadba) a Fondmetal Minardi (Pásztor, Jandus). Do třetí řady se kvalifikoval Petr Palásek z Arrowsu a Pavel Vomáčko z Jordanu. Čtvrtou řadu obsadily vozy týmu Williams v pořadí Ambrož a Krejčí. Celou kvalifikaci trápilo jezdce počasí, když 2x začalo pršet.

Ještě před startem závodu bylo z Parc Fermé odtaženo vozidlo, které mělo stát na Pole Position. U Stewartu došlo k nedorozumění a hlídač při noční kontrole načapal technika této stáje jak s pilkovým nožem upravuje startovní číslo z 18 na 19. Vůz byl odtažen a týmu vrácen na poslední chvíli a odkázán na poslední místo roštu.

Na startu závodu byla trať všechno jiné, jen ne suchá. Z pole position tedy odstartoval Pásztor, s ním v první řadě byl Nesvadba.


 
Krátce po startu došlo ke kontaktu mezi Matouškem a Petrovským, přičemž vůz McLarenu se ocitl v hodinách.

Po prvním kole se v čele ocitl Pásztor, před týmovým kolegou Jandusem a Nesvadbou. Už v nájezdu do druhého kola se ovšem Nesvadba potopil pod Janduse a vrátil se zpět na druhé místo. Skokanem prvního kola byl ale Polesný, který se posunul o 9 pozic.  

Ve třetím kole do té doby na 5. místě jedoucí Ondra Krejčí, který udělal chybu na výjezdu z T3 a propadl se do zadu. Jen o 2 zatáčky dále jej v těžkých podmínkách následoval i Pavel Vomáčko.  


Kvalitně nám jede také Fanda Krečmer z Arrowsu, který odolával útokům Martina Ambrožem z Williamsu. 

Velmi nenápadně se dopředu posouvá ve Ferrari jedoucí Artyom Aslamazyan. Za ním se docvakl Polesný a vytvořila se kompaktní pětice jedoucí od 2. do 6. místa. V osmém kole nám na výjezdu z pasáže Ferradura udělal chybu Michal Jandus a bohužel na to velmi doplatil také Petr Palásek. Oba se propadají za Aslamazyana s Polesným.

Pozor! Na konci druhého sektoru nám svítí žlutá vlajka a na okraji tratě stojí dosavadní lídr Daniel Pásztor, který ztratil zadek auta v nájezdu do vracečky a nyní čeká, až mu provoz dovolí se vrátit zpět do směru. Nesvadba do čela, Aslamazyan druhý a Polesný třetí!

V první zatáčce se dějí velmi dramatické věci! O kolo zpět jedoucí Müller nám udělal chybu, na kterou nedokázal zareagovat leader Nesvadba a přepouští vedení Aslamazyanovi. Jako by ta první pozice byla zakletá! Sám se propadá mimo stupně vítězů. A to ještě není pro Nesvadbu vše! Na konci druhého sektoru dělá podobnou chybu jako kolo před ním Pásztor a právě pilot Minardi na tuto chybu opět doplácí!

První zastávky v boxech! Polesný zajíždí ze druhého místa a hned za ním Jandus. Ale to ne! Jandus nepochopitelným způsobem nedobrzďuje do Pit-Lane a posílá Polesného na penalizaci od traťových maršálů, kteří jsou vůči přestupkům o bezpečnosti naprosto neoblomní.  

Tak to je ale škoda! V 15. kole nám výjezd z boxů neustál Petr Palásek a v závodě nám předčasně končí! Další oběť obtížných podmínek.
Po penalizacích se zpět nahoru vrací Polesný, který předjel oba Jordany a dostal se až na 4. místo. Po předjetí Krečmera se mohl pustit do stíhací jízdy.

Ve 28. kole zajel do boxů vedoucí Pásztor a přenechal tak vedení Nesvadbovi a ten se Overcutem dostal do čela! 
Katastrofa pro tým Stewart! Během vteřiny mají technické problémy oba jeho vozy a ty opouštějí závod! Obzvláště v případě Vladka Nesvadby je to obrovská škoda, odstupuje nám totiž z vedení!


Závěr závodu nám okořenil Martin Ambrož s Jardou Žáčkem, kteří bojovali o 7. místo, které nakonec ukořistil pilot Williamsu.

Cílem nám projíždí vítěz dnešního závodu Daniel Pásztor z týmu Minardi, druhé místo pro Ferrari vybojoval Artyom Aslamazyan a famózní třetí místo bere Fanda Krečmer z Arrowsu.

S tímto konstatováním se s Vámi loučím a budu se těšit při dalším závodech na RGPL!

Komentáře   

+1 # Odp.: Round 1 Interlagos - ReportKarel Němec 2019-03-03 08:32
Krásný shrnutí závodu, tohle je přesně to, co nám tady ty roky chybělo :)

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb

 

RGPL Servers

 
 

RGPL TeamSpeak